• تاریخ: 2018-10-20
  • شناسه خبر: 27279
  • 200 بازدید

۶۳ راس اسب در هفته دوم کورس پاییزه آق قلا مسابقه دادند

ارکین نیوز-هفته دوم کورس پاییزه اسب دوانی شهرستان آق قلا در شمال استان گلستان با رقابت ۶۳ راس اسب از نژاد های ترکمن و دو خون در هفت دور هزارمتری برگزار و اسب های برتر مشخص شدند. این رقابتها عصر جمعه با حضور علاقه مندان د ...

ارکین نیوز-هفته دوم کورس پاییزه اسب دوانی شهرستان آق قلا در شمال استان گلستان با رقابت ۶۳ راس اسب از نژاد های ترکمن و دو خون در هفت دور هزارمتری برگزار و اسب های برتر مشخص شدند.

این رقابتها عصر جمعه با حضور علاقه مندان در مجموعه سوار کاری آق قلا برگزار و در پایان مبلغ ۹۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان جایزه نقدی به مالکان؛ مربیان و چابکسواران اسب های برتر پرداخت شد.
برپایه این گزارش ۷ راس اسب‌ ۲ ساله کلاس Maiden نژاد ترکمن به مسافت هزار متر برای دور اول هفته دوم مسابقات آق قلا وارد دپار شدند که نادر صالح پور با اسب آرکا زودتر از دیگران از خط پایان گذشت و طاهر گوگ نژاد با اسب گدر سن سجادی و رامین آق آتابای با اسب سوگل آرشیدا به ترتیب دوم و سوم شدند.
در دور دوم تعداد ۱۱ راس اسب‌ ۲ ساله کلاس Maiden نریان، نژاد دوخون به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که امیر مختومی با اسب امپراطور بندر قهرمان شد و رامین آق آتابای با اسب مهدشت و بنیامین جرجانی با اسب اسکافیلد به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.
رقابت در دور سوم میان ۱۲ راس اسب‌ ۳ ساله هندیکاپ کلاس ۵، نژاد دوخون به مسافت هزار متر انجام شد که رامین قهرمانی با اسب دنیلا اولین اسبی بود که از خط پایان گذشت و قهرمان شد؛ آق اویلی بشگرد با اسب یاشار ۲ و نورمحمد بهادر با اسب نیو کلاسیک دوم و سوم شدند.
۶ راس اسب ۳ ساله هندیکاپ کلاس ۵، نژاد دوخون به مسافت هزار متر دور چهارم این هفته را برگزار کردند که ستار مهرانی با اسب پرگار قهرمان شد و رامین قهرمانی با اسب سای چلنج و آق اویلی بشگرد با اسب آی گل به مقام‌های دوم و سوم دست یافتند.
همچنین ۱۰ راس اسب نژاد دوخون ۳ ساله کلاس Maiden مادیان برای دور پنجم به مسافت هزار متر وارد دپار شدند که آرمین آق آتابای با اسب مهری ماه ۲ قهرمان شد و محمد خوجملی با اسب شکوفا و نور محمد بهادر با اسب سوژه رتبه دوم و سوم را کسب کردند.
در دور ششم نیز ۱۱ راس اسب دوخون بالای ۳ سال کلاس Maiden در مسافت هزار متر به مصاف هم رفتند که بنیامین جرجانی با اسب سان اسکای قهرمان شد، آق اویلی بشگرد با اسب ماریل و امیر مختومی با اسب داغ مایه عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.
رقابت در دور هفتم هم بین ۶ اسب نژاد دوخون ۳ ساله هندیکاپ کلاس ۱ به مسافت هزار متر برگزار شد که آق اویلی بشگرد با اسب پیر بابا نفر زودتر از دیگران از خط پایان عبور کرد، امیر مختومی با اسب مه وش و پیمان قلر عطا با اسب عالم ناب مقامهای دوم و سوم را کسب کردند.
به گزارش ایرنا اسب های سلتیک هورس، لیلی ناز، زیبای گنبد، اخمو، گل التین، میلوا، شیرین یلقی، رونین سروین علی رغم ثبت نام برای حضور در رقابتهای این هفته امکان حضور در میدان برایشان ممکن نشد و از دور رقابتها حذف شدند.
آق قلا در ۱۵ کیلومتری شمال گرگان پاییز هر سال علاقه مندان زیادی را از شهرهای مختلف به مجموعه سوارکاری این شهرستان برای تماشای مسابقات کورس اسبدوانی جذب می کند.
نظیر این رقابتها در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن هم برگزار می‌شود.
زندگی اغلب اهالی استان گلستان بویژه ترکمن ها با اسب عجین است/ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست