• تاریخ: 2018-05-07
  • شناسه خبر: 26060
  • 180 بازدید

۵۰ درصد پول گندمکاران در سال جاری نقد پرداخت می شود/ بانک کشاورزی متعهد شده ریالی از پول گندم کشاورزان را بابت بدهی کسر نکند

ارکین نیوز-معاون وزیر جهاد کشاورزی ، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل جدید شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران اظهار کرد: در سال جاری کشاورزانی کمه گندم خود را تحویل داده و مشکل پهنه بندی نداشته باشند، ۵۰ درصد قیمت محصول خود ...

ارکین نیوز-معاون وزیر جهاد کشاورزی ، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل جدید شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران اظهار کرد: در سال جاری کشاورزانی کمه گندم خود را تحویل داده و مشکل پهنه بندی نداشته باشند، ۵۰ درصد قیمت محصول خود را نقد و باقی را ظرف مدت ۲ ماه آتی دریافت خواهند کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، دکتر یزدان سیف در جلسه کارگروه خرید تضمینی محصولات زراعی استان که با حضور استاندار گلستان و مسئولین استانی پیش از ظهر امروز یکشنبه ۱۶ اردیبهشت برگزار شد، تصریح کرد: امروز کشور در شرایط خوبی قرار دارد و در سال گذشته ۱۷ هزار میلیارد تومان از منابع کشور صرف اقتصاد کشاورزان در زمینه گندم تا قبل از آرد شد.
وی افزود : روزگاری گلستان تنها ظرفیت ذخیره سازی ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تن گندم را داشت که امروز این رقم به یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن افزایش یافته است.
وی یادآور شد: از ۱۷ هزار میلیارد تومان منابع خرید گندم تنها ۱۱ هزار و ۸۷۰ به کشاورزان می رسد که باید تلاش کنیم مدیریت تقاضا جای مدیریت عرضه را بگیرد.
رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل جدید شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران، خاطر نشان کرد: باید با کاهش حمل های مضاعف، کاهش تخلیه بارگیری، ایجاد سیلوهای دائم، پرهیز از استفاده از مراکز تخلیه موقت سهم کشاورز را افزایش دهیم.
دکتر سیف ادامه داد: بانک کشاورزی متعهد شده ریالی از پول گندم کشاورزان را بابت مطالبات و بدهی های آنها کسر نکند و یقیناً نباید خلاف این موضوع عمل شود.
وی با اشاره به وضعیت خرید گندم در سال جاری گفت: تا کنون یک میلیون تن گندم در کشور خریداری شده و ۷۰۰ هزار تن آن ثبت شده و کشاورزانی که اطلاعات خود را در سامانه پهنه بندی بروز نمایند ، ۵۰ درصد پول خودرا تا انتهای هفته دریافت می کنند.
لازم به ذکر است کشاورزان گلستانی در سطح ۴۰۰ هزار هکتار از اراضی استان را به کشت گندم اختصاص داده اند و در سال گذشته با تولید یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن ، سومین تولیدکننده گندم و تولید کننده ۱۰ درصد گندم کشور هستند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست