• تاریخ: 2018-07-14
  • شناسه خبر: 26670
  • 226 بازدید

۴۹راس اسب در هفته چهارم کورس بندرترکمن مسابقه دادند

ارکین نیوز-مشتاقان ورزش اصیل و سنتی اسبدوانی در بندرترکمن ، عصرجمعه در هفته چهارم مسابقات کورس تابستانه شاهد رقابت ۴۹راس اسب در شش دور مختلف در مجموعه سوارکاری این شهرستان بودند. دورهای این هفته از مسابقات در مسافت های ۱ ...

ارکین نیوز-مشتاقان ورزش اصیل و سنتی اسبدوانی در بندرترکمن ، عصرجمعه در هفته چهارم مسابقات کورس تابستانه شاهد رقابت ۴۹راس اسب در شش دور مختلف در مجموعه سوارکاری این شهرستان بودند.

دورهای این هفته از مسابقات در مسافت های ۱۰۰۰متر برگزار شد که کورس نخست مخصوص اسب های نژاد ترکمن ۱۶ تا ۲۲ امتیازی بالای سه سال بود.
در این کورس ۶ اسب وارد دپار شدند و اسب آرای گزل عنوان قهرمانی را کسب کرد و آی سو سرمدی و بل نیز به ترتیب دوم و سوم شدند.
رقابت اسب های دوخون مبتدی دو ساله با حضور ۹راس اسب در کورس دوم برگزار شد که اسب دوبلین زودتر از سایرین از خط پایان گذشت و لوکاس ۲ و گلد وینز نیز به عناوین دوم و سوم رسیدند.
اسب دیانا قهرمان دور سوم در میان ۶راس اسب تروبرد داخلی ۲ساله شد، در پی او اسب های واویلا و شاو شاو به ترتیب دوم و سوم شدند.
کورس چهارم مخصوص اسب های دوخون ۲۴ تا ۳۲ امتیازی بالای سه سال بود که نتیجه رقابت ۱۰ راس اسب حاضر در خط استارت، قهرمانی سای چلنج بود و ویوا بوی و اوزان نیز دوم و سوم شدند.
اسب های اوسین بولت، مشکل و تامارا به ترتیب کسب کننده مقام اول تا سوم کورس پنجم هفته چهارم مسابقات اسبدوانی تابستانه بندرترکمن در میان ۷ راس اسب گروه نژاد دو خون (هندیکاپ گروه ۲و ۳)بالای سه سال بودند.
در آخرین دور این هفته از مسابقات ۱۱راس اسب دوخون دو ساله ۱۶ تا ۲۰ امتیاز بالای سه سال رقابت کردند که آریس گلد، سردار بندر و شمبوم زوتر از سایرین از خط پایان گذشته وبه ترتیب عناوین اول تا سوم را کسب کردند.
در پایان ۸۰۶ میلیون و ۷۵۰ هزار ریال جایزه نقدی به مالکین و مربیان اسب‌های برتر تعلق گرفت.
بندرترکمن با حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت در غرب استان گلستان واقع است/ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست