• تاریخ: 2019-09-29
  • شناسه خبر: 29103
  • 202 بازدید

وجود ۳۳ پایگاه آتش‎نشانی روستایی در استان/ اختصاص ۶۱۷ میلیون تومان به تجهیز آتش نشانی های روستایی گلستان

ارکین نیوز-مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان گفت: در حال حاضر ۳۳ پایگاه آتش‎نشانی فعال در استان گلستان وجود دارد. علی نصیبی پیش از ظهر امروز در همایش آتش نشانان استان گلستان که به مناسبت هفتم مهرماه روز ...

ارکین نیوز-مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان گفت: در حال حاضر ۳۳ پایگاه آتش‎نشانی فعال در استان گلستان وجود دارد.

علی نصیبی پیش از ظهر امروز در همایش آتش نشانان استان گلستان که به مناسبت هفتم مهرماه روز آتش نشانی و ایمنی برگزار شد، اظهار کرد: خوشبختانه در هشت سال گذشته ۳۷ پایگاه آتش‎نشانی روستایی در گلستان راه‎اندازی شده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه برخی روستاهای بزرگ ما طی سه سال اخیر تبدیل به شهر شدند در حال حاضر ۳۳ پایگاه آتش‎نشانی فعال در استان گلستان وجود دارد.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان بیان کرد: به زودی یک دستگاه مجهز آتش‎نشانی به روستای «سلطانعلی» بخش مرکزی گنبدکاووس اختصاص می‎یابد که با این اقدام تعداد پایگاه‎های آتش‎نشانی به ۳۴ مورد افزایش می‎یابد.

نصیبی متذکر شد: آتش‎نشانان روستایی تجربه کمتری دارند که در همین راستا مکاتبه‎ای با اداره‎کل شهری و شوراهای استانداری گلستان انجام شد تا در راستای آموزش آتش‎نشانان روستایی و اختصاص ماشین‎آلات اقدام کنند.

وی از برگزاری دوره‎های تخصصی برای آتش‎نشانان روستایی در شرق و غرب گلستان طی ماه آینده خبر داد.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان به استفاده از سربازان امریه در پایگاه‎های آتش‎نشانی روستایی اشاره کرد و گفت: سربازان دارای مدرک دیپلم، فوق دیپلم و لیسانس می‎توانند به عنوان آتش‎نشان روستایی در پایگاه‎های روستایی فعالیت کنند.

نصیبی اذعان کرد: امسال برای نخستین بار ۶۱۷ میلیون تومان از محل ماده ۵۸ قانون بودجه برای تجهیزات و ماشین‎آلات آتش نشانی برای دهیاری‎ها اختصاص یافته است که تا یک ماه آینده به حساب دهیاری‎ها واریز می‎شود.

وی با بیان اینکه بضاعت دهیاری‎ها در مقایسه با شهرداری‎ها اندک است، یادآور شد: روستاهایی که از خدمات پایگاه آتش‎نشانی روستای دیگر استفاده می‎کنند باید در هزینه‎های پایگاه موردنظر مشارکت کنند.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان خواستار تجهیز پایگاه‎های آتش‎نشانی روستایی استان گلستان شد و ابراز کرد: اگر پایگاه آتش‎نشانی روستایی قوی کار کنند از بار پایگاه آتش‎نشانی شهری کاسته می‎شود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست