• تاریخ: 2019-10-17
  • شناسه خبر: 29158
  • 81 بازدید

۱۷ مدرسه سیل‌زده آق‌قلا در حال ساخت است

ارکین نیوز-فرماندار آق‎قلا از تحصیل بیش از ۳۳ هزار دانش‎آموز در این شهرستان خبر داد و گفت: ۱۷ مدرسه سیل‌زده در حال ساخت است. مدرسه ۶ کلاسه بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی پیش از ظهر امروز با حضور وزیر آموزش و پرورش در آق‌قلا اف ...

ارکین نیوز-فرماندار آق‎قلا از تحصیل بیش از ۳۳ هزار دانش‎آموز در این شهرستان خبر داد و گفت: ۱۷ مدرسه سیل‌زده در حال ساخت است.

مدرسه ۶ کلاسه بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی پیش از ظهر امروز با حضور وزیر آموزش و پرورش در آق‌قلا افتتاح شد.

این مدرسه در سال ۱۳۹۸ در ۷۴۵ متر مربع و با محوطه‌سازی ۲ هزار متر مربع با استفاده از اعتبارات دولتی و مشارکت بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی با هدف گسترش فضای آموزشی به بهره‌برداری رسید.

در سیل اخیر استان گلستان حدود ۶۰ مدرسه آق‌قلا دچار خسارت شد که هفت مورد آن تخریبی اعلام شده است.
فرماندار آق‌قلا در آیین افتتاح این مدرسه ۶ کلاسه اظهار کرد: آق‎قلا سومین شهرستانی است که بیشترین دانش‎آموز را در سطح استان گلستان دارد.

امیرشیر توماج تصریح کرد: بیش از ۳۳ هزار دانش‎آموز در آق‎قلا تحصیل می‎کنند و این شهرستان بعد از گرگان و گنبدکاووس بیشترین دانش‎آموز را دارد.

فرماندار آق‎قلا بیان کرد: یک هزار و ۶۵۰ معلم در آق‎قلا برای تعلیم و تربیت دانش‎آموزان فعالیت دارند و بعد از وقوع سیل اقدامات بسیار خوبی در سطح آق‎قلا توسط دولت تدبیر و امید انجام شده است.

توماج گفت: در حال حاضر بیش از ۱۷ مدرسه از ۲۴ مدرسه آق‌قلا در حال ساخت است.
وی با بیان اینکه به جز یک مدرسه اکثر مدارس آق‎قلا دو شیفت هستند، متذکر شد:در حال حاضر اکثر مدارس آق‎قلا با کمک مسؤولان و خیرین از لحاظ بازسازی و بازتوانی روند بسیار خوبی را طی می‎کنند/فارس

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست