• تاریخ: 2022-05-16
  • شناسه خبر: 31587
  • 100 بازدید

۷ شهرستان گلستان در وضعیت آبی/۱۱۳ بیمار کرونایی بستری هستند

ارکین نیوز- سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان با اشاره به اینکه ۷ شهرستان گلستان در وضعیت آبی قرار دارد، گفت: ۳۵ بیمار بدحال در بخش مراقبت‌های ویژه بستری‌اند. سعید گل‌فیروزی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم درگرگان اظهار ...

ارکین نیوز- سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان با اشاره به اینکه ۷ شهرستان گلستان در وضعیت آبی قرار دارد، گفت: ۳۵ بیمار بدحال در بخش مراقبت‌های ویژه بستری‌اند.

سعید گل‌فیروزی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم درگرگان اظهار داشت: بستری ۱۱۳ بیمار کرونایی در مراکز درمانی استان گلستان بستریند که ۳۱ نفر بد حال هستند‌.

وی با اشاره به بستری ۱۱۵ بیمارمبتلا به کرونا در مراکز درمانی گلستان افزود : تعداد بیماران بستری امروز ۸ نفر کمتر شده که از این تعداد ۱۷ نفر برای تنفس بهتر به دستگاه ونتیلاتور متصل شده اند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گلستان تاکید کرد: براساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شهرستان‌های گرگان، آزادشهر، آق قلا، رامیان، گمیشان، گنبدکاووس و مینودشت از نظر شیوع کرونا در حالت عادی قرار دارند.

گل‌فیروزی گفت: شهرستان‌های بندرگز، ترکمن، علی آباد کتول، کردکوی، کلاله، مراوه تپه و گمیشان نیز به نسبت پرخطر هستند و در جمع شهرستان‌های زرد رنگ قرار گرفته اند.

وی افزود: هیچ یک از شهرستان‌های گلستان به لحاظ شیوع کرونا، دروضع بسیار پرخطر قرمز یا پرخطر نارنجی قرار ندارند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: تکمیل واکسیناسیون، استفاده از ماسک و پرهیز از حضور در مکان‌های شلوغ از عمده راهکار‌هایی است که از شیوع کرونا جلوگیری می‌کند.

وی تصریح کرد: رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، استفاده از ماسک و تکمیل واکسیناسیون لازمه مهار  کرونا است.