• تاریخ: 2021-08-31
  • شناسه خبر: 31338
  • 279 بازدید

۶ شهرستان در استان گلستان از وضعیت قرمز کرونایی خارج شد

ارکین نیوز-رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان درباره آخرین وضعیت کرونایی استان گفت: با تداوم روند کاهشی شیوع بیماری در استان ۶ شهرستان از وضعیت قرمز خارج شدند. عبدالرضا فاضل ظهر امروز در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا با ا ...

ارکین نیوز-رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان درباره آخرین وضعیت کرونایی استان گفت: با تداوم روند کاهشی شیوع بیماری در استان ۶ شهرستان از وضعیت قرمز خارج شدند.

عبدالرضا فاضل ظهر امروز در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا با اشاره به آخرین وضعیت کرونایی استان اظهار داشت: روزهای سختی را در موج پنجم شیوع کرونا در استان پشت سر گذاشتیم و متأسفانه در این ایام همواره شاهد مرگ و میرهای دو رقمی در استان بودیم.

وی با اشاره به وجود حدود ۲ هزار و ۵۰۰ تخت بیمارستانی فعال در استان گفت: در اوج پیک پنجم کرونا نزدیک به ۲ هزار تخت بیمارستانی را برای بستری و درمان بیماران کرونایی اختصاص داده بودیم که با توجه به محدودیت و کمبود تجهیزات، از سایر بخش‌ها و نهادها از جمله سپاه نیز کمک گرفتیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بیان داشت: از ابتدای هفته گذشته روند شیوع کرونا در استان کاهشی شد و در حال حاضر یکهزار و ۳۷۹ بیمار در مراکز درمانی استان بستری هستند که نسبت به اوج این پیک ۶۰۰ بیمار در یک هفته گذشته کمتر شده است.

وی ادامه داد: میزان ترخیص بیماران کرونایی بهبود یافته از بیمارستان‌های استان نیز نسبت به هفته‌های گذشته افزایش یافته و روز گذشته ۱۲۷ بیمار از مراکز درمانی استان ترخیص شدند و ۱۲۳ بیمار جدید هم به بستری‌شدگان اضافه شد.

فاضل با اشاره به افزایش تعداد بیماران بدحال در موج پنجم شیوع کرونا و فوت ۱۲ بیمار در شبانه روز گذشته گفت: در حال حاضر ۲۰۶ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که حال ۷۷ نفر آنان به شدت وخیم است.

وی اعلام کرد: شاخص بستری بیماران کرونایی در استان که تا قبل از هفته گذشته ۱۱ نفر به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر بود الان به ۶ نفر رسیده که امیدواریم با تداوم این شرایط و کاهش آن، بتوانیم موج پنجم کرونا را پشت سر بگذاریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان بیان داشت: طبق آخرین رنگ بندی کرونایی که از سوی ستاد ملی کرونا اعلام شده شهرستان‌های کردکوی، علی آبادکتول، رامیان، مراوه تپه، مینودشت و گالیکش از وضعیت قرمز خارج و وارد وضعیت نارنجی شدند.

وی در ادامه به روند واکسیناسیون کرونا در استان هم اشاره کرد و گفت: یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر از جمعیت استان مشمول واکسیناسیون کرونا هستند که تا کنون ۵۴۵ هزار و ۶۵۰ دز واکسن در استان تزریق شده که ۴۲۸ هزار دز اول و ۱۱۷ هزار نفر هم دز دوم واکسن را دریافت کردند/تسنیم