• تاریخ: 2020-07-08
  • شناسه خبر: 29886
  • 63 بازدید

۵ فوتی حاصل برگزاری۲عروسی در گنبد/بیمارستان ۵ آذر از بیماران پرشد

ارکین-معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان با بیان این که ۹۰ نفر در بیمارستان پنج آذر گرگان بستری هستند، گفت: ظرفیت این بیمارستان پر شده است. سراج الدین عارف نیا پیش از ظهر سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه گلستان اظه ...

ارکین-معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان با بیان این که ۹۰ نفر در بیمارستان پنج آذر گرگان بستری هستند، گفت: ظرفیت این بیمارستان پر شده است.

سراج الدین عارف نیا پیش از ظهر سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه گلستان اظهار کرد: پیک اول کرونا اسفندماه رقم خورد و تا خردادماه به آرامش نسبی رسیده بودیم.

وی افزود: اما از چند روز گذشته شاهد روند افزایشی شیوع کرونا هستیم و اکنون آمار بستری روزانه ما به ۱۰۰ نفر رسیده است.

عارف نیا گفت: در حاضر حدود ۷۰۰ بیمار کرونایی در بیمارستان های استان بستری بوده و روزانه با ترخیص عده ای، حدود ۲۰ نفر به این تعداد اضافه می شود و این روند تا جایی ادامه دارد که موازنه بین ترخیص و بستری ایجاد شود.

وی بیان کرد: از لحظه ای که تمام قواعد رعایت شود دو هفته زمان لازم است که تاثیر خودش را نشان دهد.

عارف نیا تصریح کرد: دو عامل عروسی و عزا از اواخر خرداد ماه سبب شد که پیک مجددی را در گلستان شاهد باشیم.

وی ادامه داد: حاصل دو عروسی در یکی از روستاهای گنبدکاووس فارغ از افزایش تعداد مبتلایان، سبب شد پنج نفر فوت کنند.

عارف نیا تصریح کرد: همچنین برگزاری یک عروسی در بندرگز و نوکنده سبب افزایش بستری ها شد و در یک روز هفت نفر از شرکت کنندگان این مراسم به بیمارستان مراجعه کردند.

وی با بیان اینکه ۹۰ نفر در بیمارستان پنج آذر بستری هستند، اضافه کرد: تخت های بیمارستان پنج آذر گرگان پر شده و دو بخش از بیمارستان صیاد شیرازی هم به عنوان پشتیبان آماده شده است/مهر