• تاریخ: 2020-12-28
  • شناسه خبر: 30526
  • 26 بازدید

۵ شهر گلستان همچنان در وضعیت نارنجی ۵ شهر گلستان همچنان در وضعیت نارنجی

ارکین نیوز-رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: در حال حاضر استان گلستان در مجموع در وضعیت هشدار (نارنجی) از لحاظ شیوع کرونا قرار دارد. عبدالرضا فاضل در خصوص آخرین وضعیت کرونا در گلستان اظهار کرد: از زمان اجرای محدودیت‌ها ...

ارکین نیوز-رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: در حال حاضر استان گلستان در مجموع در وضعیت هشدار (نارنجی) از لحاظ شیوع کرونا قرار دارد.

عبدالرضا فاضل در خصوص آخرین وضعیت کرونا در گلستان اظهار کرد: از زمان اجرای محدودیت‌های کرونایی در سطح استان و همکاری صنوف و مردم، روند ابتلا و بستری بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در استان گلستان رو به کاهش بوده که ان‌شاءالله با تداوم این روند، شرایط بهتری را در استان خواهیم داشت.

وی بیان کرد: بر اساس آخرین ارزیابی وزارت بهداشت، شهرستان‌های گرگان، کردکوی، بندر ترکمن، بندرگز و آق‌قلا در وضعیت نارنجی از نظر شیوع کرونا و شهرستان‌های گنبدکاووس، مراوه‌تپه، مینودشت، آزادشهر، رامیان، کلاله، علی‌آباد کتول، گمیشان و گالیکش در وضعیت زرد هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان افزود: در حال حاضر ۴۶۷ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که این عدد نسبت به هفته قبل کاهش چشمگیری داشته است.

فاضل گفت: از مجموع بیماران کرونایی بستری در استان، ۱۰۷ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بستری و ۴۶ بیمار به دستگاه ونتیلاتور متصل هستند/مهر