• تاریخ: 2021-01-04
  • شناسه خبر: 30570
  • 143 بازدید

۴ شهرستان در وضعیت هشدار/ پیک چهارم شیوع کرونا در کمین است

ارکین نیوز-روند شیوع کرونا در گلستان همچنان کاهشی است و تعداد شهرستان‌های با وضعیت نارنجی ( هشدار) نیز از هفته گذشته تا کنون به ۴ شهر کاهش یافته اما مسئولان بهداشت و درمان استان نسبت به عادی انگاری و شیوع دوباره بیماری ه ...

ارکین نیوز-روند شیوع کرونا در گلستان همچنان کاهشی است و تعداد شهرستان‌های با وضعیت نارنجی ( هشدار) نیز از هفته گذشته تا کنون به ۴ شهر کاهش یافته اما مسئولان بهداشت و درمان استان نسبت به عادی انگاری و شیوع دوباره بیماری هشدار داده‌اند.

 با اعمال محدودیت‌های کرونایی شیوع بیماری در استان گلستان از هفته سوم آذرماه روند کاهشی پیدا کرده و همچنان ادامه دارد.

براساس آخرین اطلاعات از ۸ تا ۱۴ دی ماه امسال، تعداد موارد بستری، فوت شدگان و بیماران بدحال در مراکز درمانی و بیمارستان‌های استان کاهش یافته است.

در حال حاضر ۴۵۰ بیمار در مراکز درمانی استان بستری هستند که نسبت به هفته قبل هرچند اندک اما سیری نزولی دارد. در این مدت تعداد بیماران بدحال نیز کاهش پیدا کرده و به ۳۸ نفر کاهش یافته که در بخش‌های مراقبت‌های ویژه به دستگاه‌های ونتیلاتور متصل هستند.

همچنین از ابتدای شیوع کرونا تا امروز ۱۷ هزار و ۶۱۳ بیمار مبتلا به کرونا در استان بهبود پیدا کردند. در هفته گذشته ۵ شهرستان در وضعیت نارنجی و ۹ شهرستان در شرایط زرد قرار داشتند که این تعداد امروز به ۱۰ شهر زرد و ۴ شهر نارنجی کاهش یافته است.

برهمین اساس شهرهای کردکوی، بندرگز، بندرترکمن و گرگان در وضعیت نارنجی و سایر شهرها از جمله گنبدکاووس در شرایط زرد هستند. با این‌حال مسئولان بهداشت و درمان استان نسبت به عادی انگاری و برگزاری تجمعات و مراسمات مختلف به ویژه عروسی‌ها هشدار دادند و تأکید کردند عدم توجه به این موارد پیک چهارم کرونا را در بهمن و اسفندماه رقم خواهد زد.

۵۲٫۹ درصد بیماران بستری در مراکز درمانی و بیمارستان‌های استان بالای ۵۵ سال سن دارند، ۳۹٫۹ درصد از مبتلایان نیز سنین کمتر از ۵۵ سال هستند و ۷٫۲ درصد نیز کمتر از ۱۵ سال دارند.

تعداد بیماران کمتر از ۱۵ سال در گلستان در مدت دو هفته اخیر حدود ۳ دهم درصد افزایش یافته است و نشان می‌دهد خانواده‌ها باید بیش از گذشته مراقب کودکان خود باشند/تسنیم