• تاریخ: 2019-01-17
  • شناسه خبر: 27942
  • 187 بازدید

۴۰ پروژه اشتغالزای روستایی استان گلستان به بهره برداری رسید

ارکین نیوز- ۴۰ پروژه اشتغالزای روستایی گلستان به صورت متمرکز با حضور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور، افتتاح شد. به گزارش روابط عمومی استانداری گلستان، ۴۰ پروژه اشتغالزای روستایی گلستان به صورت متمرکز با حضو ...

ارکین نیوز- ۴۰ پروژه اشتغالزای روستایی گلستان به صورت متمرکز با حضور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور، افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری گلستان، ۴۰ پروژه اشتغالزای روستایی گلستان به صورت متمرکز با حضور امید معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور، افتتاح شد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور در این مراسم با تأکید بر ضرورت استفاده از همه ظرفیت‌ها در جهت توسعه اقتصادی روستاها، اظهار کرد: رونق تولید و اشتغال در روستاها از اولویت‌های اصلی این معاونت است.

محمد امید افزود: علاوه بر تفاهمنامه‌های منعقده با بنیاد علوی و بنیاد برکت، قانون توسعه اشتغال پایدار روستایی و عشایری ظرفیت مناسبی در جهت رونق اقتصادی روستاها ایجاد کرده است.

امید خاطر نشان کرد: تسهیلات قانون مذکور با سود چهار درصد به سرمایه‌گذاران در روستاهای مرزی و عشایر و سود ۶ درصد به دیگر روستاها و نواحی صنعتی روستایی اختصاص می‌یابد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری گفت: سهمیه ابلاغی به استان گلستان در مرحله اول ۱۶۰ میلیارد تومان بوده اما پرداختی استان بیش از ۲۳۰ میلیارد تومان بوده است.

امید اظهار کرد: چهار بانک طرف تفاهم جهت تسهیلات مذکور بوده‌اند اما احتمال ورود بانک‌های دیگر به فرایند پرداخت تسهیلات مذکور هم وجود دارد.

وی افزود: در تفاهم‌نامه منعقده، بین استانداری‌ها، معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری و بنیاد مستضعفان هم تسهیلات با سود هشت درصد در اختیار متقاضیان سرمایه گذاری در روستاها و نواحی صنعتی روستایی قرار می‌گیرد.

امید گفت: از سود ۱۸ درصدی متعارف، پنج درصد سود تسهیلات توسط بنیاد علوی و پنج درصد توسط معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری پرداخت می‌شود.

وی متذکر شد: مشابه این تفاهم‌نامه با ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) و بنیاد برکت به عاملیت بانک پارسیان هم منعقد شده است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری گفت: به فضل پروردگار و تلاش صورت گرفته در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و همزمان با ورود کاروان تدبیر و امید به استان گلستان، ۴۰ پروژه اشتغالزا روستایی با میزان سرمایه گذاری ۶۶۰ میلیارد ریال دراستان گلستان به بهره برداری رسید و زمینه اشتغال مستقیم ۳۲۰ نفر فراهم شد.

وی گفت: در راه‌اندازی این واحدها بانک‌های سینا و پارسیان و بنیاد علوی و بنیاد برکت مشارکت داشته‌اند.

امید با سپاس از تلاش های اداره کل روستایی و شوراها و معاونت عمرانی استانداری گلستان جهت توسعه روستاها ابراز امیدواری کرد این روند شتاب بیشتری بگیرد.

علی نصیبی، مدیرکل امور روستایی و شوراها استانداری گلستان هم اظهار کرد: نگاه ما به توسعه روستاها فقط به یک حوزه خاص محدود نشده و علاوه بر پیگیری روند توسعه عمرانی و اقتصادی روستاها سعی داریم از مسائل فرهنگی اجتماعی روستاها هم غافل نشویم.

وی گفت: بیش از ۴۶ درصد جمعیت استان در روستاها زندگی کرده و استان از لحاظ درصد جمعیت روستا نشینی رتبه دوم کشور را داراست/مهر

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست