• تاریخ: 2016-07-13
  • شناسه خبر: 19313
  • 529 بازدید

یک فوریت لایحه ایجاد منطقه آزاد اینچه برون در مجلس تصویب شد

ارکین نیوز- نمایندگان مجلس شورای اسلامی با یک فوریت لایحه ایجاد هفت منطقه آزاد تجاری – صنعتی و ۱۲ منطقه ویژه اقتصادی موافقت کردند که بر اساس آن در صورت تصویب نهایی؛ منطقه آزاد اینچه برون در استان گلستان ایجاد می شو ...

ارکین نیوز- نمایندگان مجلس شورای اسلامی با یک فوریت لایحه ایجاد هفت منطقه آزاد تجاری – صنعتی و ۱۲ منطقه ویژه اقتصادی موافقت کردند که بر اساس آن در صورت تصویب نهایی؛ منطقه آزاد اینچه برون در استان گلستان ایجاد می شود.

نمایندگان در جلسه علنی امروز چهارشنبه مجلس با ۱۳۰ رای موافق، ۱۰۰ رای مخالف و ۱۲ رای ممتنع از مجموع ۲۵۶ نماینده حاضر به یک فوریت لایحه ایجاد هفت منطقه آزاد تجاری – صنعتی و دوازده منطقه وی‍ژه اقتصادی رای مثبت دادند.

منطقه آزاد تجاری – صنعتی اینچه برون از طرح های مهم مورد پیگیری در گلستان قرار بود در شرق استان و در مرز ایران و ترکمنستان اجرایی شود اما نمایندگان مجلس نهم در جلسه علنی روز یکشنبه ۲۹ آذر ۹۴ با ایجاد هفت منطقه آزاد تجاری و ویژه اقتصادی از جمله راه اندازی اینچه برون در استان گلستان مخالفت کردند.

این لایحه از تجمیع پنج لایحه دولت و نظرات نمایندگان مجلس در کمیسیون اقتصادی بود که به دلیل آنچه مغایر بودن با برنامه پنج ساله توسعه پنجم کشور نامیده شد، رای نیاورد.

منطقه مرزی اینچه برون در استان گلستان حلقه اتصال تجارت ایران با ترکمنستان و دیگر کشورهای آسیای میانه است/ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست