• تاریخ: 2021-03-16
  • شناسه خبر: 31025
  • 101 بازدید

گلستان در آخرین روزهای سال ۱۵ درجه گرم‌تر می‌شود

ارکین نیوز-مدیرکل هواشناسی گلستان با اشاره به خروج سامانه بارشی و سرد و استقرار جو پایدار در استان گفت که با افزایش تدریجی دما، این استان تا روز پنجشنبه ۲۸ اسفند ۱۵ درجه گرم‌تر می‌شود. نوربخش داداشی روز سه‌شنبه در گفتگو ...

ارکین نیوز-مدیرکل هواشناسی گلستان با اشاره به خروج سامانه بارشی و سرد و استقرار جو پایدار در استان گفت که با افزایش تدریجی دما، این استان تا روز پنجشنبه ۲۸ اسفند ۱۵ درجه گرم‌تر می‌شود.

نوربخش داداشی روز سه‌شنبه در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: هر چند در برخی ساعات روز، آسمان گلستان شاهد افزایش ابر خواهد بود اما این پدیده منجر به بارش نشده و پایداری هوا تا آخر هفته ادامه خواهد داشت.

وی بیان کرد: از اواخر وقت روز پنجشنبه، وزش باد از بخش‌های غربی آغاز شده و به مرور همه استان را در بر خواهد گرفت و در پی آن سامانه ناپایدار از روز جمعه وارد گلستان می‌شود.

مدیرکل هواشناسی گلستان افزود: با استقرار این سامانه، بارش های رگباری در برخی مناطق گلستان آغاز شده و این بارش ها به احتمال فراوان تا آخرین ساعات سال ۹۹ در استان ادامه خواهد داشت.

بروت دما گلستان در روزهای گذشته و افزایش مصرف گاز سبب کاهش افت فشار و تعطیلی جایگاه های سی ان جی در استان و ایجاد صف های چند کیلومتری خودرو در مسیرهای منتهی به واحد توزیع کننده سوخت طبیعی و مورد استفاده خودروهای دوگانه سوز شد.

مدیرکل هواشناسی گلستان همچنین گفت که بارش باران اسفند ماه استان با افزایش ۱۹ درصدی نسبت به مدت متوسط به ۴۸ میلی متر رسید.

استان گلستان دارای ۲۸ مرکز باران سنجی برخط و ۱۴۰ مرکز ایستگاه هواشناسی است.