• تاریخ: 2017-12-31
  • شناسه خبر: 24949
  • 210 بازدید

گلستان ازسه شنبه بارانی و هوا تا ۱۴درجه سردتر می شود

ارکین نیوز-مدیرکل هواشناسی گلستان اعلام کرد که با ورود سامانه سرد و بارشی از روز سه شنبه هفته جاری، هوای این استان بارانی و دما بین ۱۰ تا ۱۴ درجه ای کاهش می یابد. نوربخش داداشی ظهر یکشنبه در اطلاعیه ای خطاب به دستگاههای ...

ارکین نیوز-مدیرکل هواشناسی گلستان اعلام کرد که با ورود سامانه سرد و بارشی از روز سه شنبه هفته جاری، هوای این استان بارانی و دما بین ۱۰ تا ۱۴ درجه ای کاهش می یابد.

نوربخش داداشی ظهر یکشنبه در اطلاعیه ای خطاب به دستگاههای عضو ستاد مدیریت بحران استان که یک نسخه آن به ایرنا نمابر شد، افزود: وضعیت جوی گلستان روز دوشنبه هفته جاری صاف تا قسمتی ابری، گاهی همراه با وزش باد و مه رقیق صبحگاهی خواهد بود.

وی اضافه کرد که از بعد ازظهر سه شنبه و با نفوذ سامانه پرفشار سیبری، هوای گلستان شاهد افزایش ابر، وزش باد شدید ، باران و برف ، آذرخش (رعد و برق) خواهد بود که این شرایط جوی با مواج شدن دریا ، مه غلیظ و کاهش دما همراهی می شود.

به گفته وی؛ از اواخر وقت چهارشنبه بتدریج از میزان ناپایداری هوا کاسته می شود، همچنین در این مدت اختلال در تردد در جاده های کوهستانی دور از انتظار نیست.

هوای گرگان مرکز استان گلستان هم اینک همراه با مه رقیق بوده و دما ۱۲ درجه سانتیگراد است، سرعت وزش باد نیز ۲۲ کیلومتر بر ساعت اعلام شده است.

به گزارش ایرنا گلستان برخوردار از آب و هوای معتدل و یکی از استانهای پربارش کشور محسوب می شود اما در زمستان امسال تاکنون شاهد بارش باران نبوده است.

به گفته مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گلستان؛ میانگین بارندگی استان در سال آبی ۹۶-۹۵ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۸ درصد کاهش داشت.

گلستان ۱۴ سد فعال با ظرفیت ۳۰۰میلیون مترمکعب آب دارد که چندی قبل اعلام شد تنها حدود ۳۰ میلیون مترمکعب آب در پشت این سدها ذخیره است.

استان یک میلیون و ۸۶۹هزار نفری گلستان واقع در شمال کشور در سال های اخیر با معضل خشکسالی و کاهش نزولات جوی مواجه است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست