• تاریخ: 2020-07-29
  • شناسه خبر: 29986
  • 49 بازدید

گلستانی‌ها از دید و بازدیدهای عید قربان خودداری کنند

ارکین نیوز-دفتر نماینده ولی‌فقیه در امور اهل سنت شمال کشور در آستانه عید سعید قربان با صدور اطلاعیه‌ای از مردم استان گلستان خواست از حضور در تجمعات، دید و بازدیدها و برپایی نماز عید قربان خودداری کنند. در اطلاعیه دفتر نم ...

ارکین نیوز-دفتر نماینده ولی‌فقیه در امور اهل سنت شمال کشور در آستانه عید سعید قربان با صدور اطلاعیه‌ای از مردم استان گلستان خواست از حضور در تجمعات، دید و بازدیدها و برپایی نماز عید قربان خودداری کنند.

در اطلاعیه دفتر نماینده ولی‌فقیه در امور اهل سنت شمال کشور آمده است: «عید سعید قربان نزد همه مسلمانان به‌خصوص اهل سنت جایگاه والایی دارد و در این میان همه مسلمین به‌ویژه مردم شریف اهل سنت، این روز بزرگ را گرامی می‌دارند. امسال عید قربان شرایط ویژه‌ای دارد و به جهت شیوع کرونا و خطر ابتلای افراد به این ویروس، از عموم مردم شریف استان گلستان تقاضامندیم از حضور در تجمعات، دید و بازدیدها و برپایی نماز عید قربان خودداری کنند.

در روزهای اخیر به سبب برخی کم‌توجهی‌ها به پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری‌های اجتماعی، شاهد اوج‌گیری دوباره این بیماری در اقصی نقاط استان هستیم و متأسفانه ویروس کرونا جان بسیاری از دوستان و هم استانی‌های عزیزمان را گرفت و خانواده‌های زیادی را داغدار نمود.

با توجه به اینکه حفظ جان و سلامت مردم از اهم واجبات است و بنا بر هشدارهای ستاد مبارزه با کرونا در مورد روند صعودی آمار مبتلایان و فوت‌شدگان، شایسته است علما و روحانیون و ائمه محترم جمعه ضمن توصیه به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و ممانعت از برگزاری نماز عید، تجمعات و دید و بازدیدهای ایام عید قربان، نسبت به ذبح قربانی مؤمنین عزیز منطقه و کمک به نیازمندان، تدابیر لازم را اتخاذ کنند.»ایسنا