• تاریخ: 2019-02-14
  • شناسه خبر: 28153
  • 217 بازدید

گذشت از قصاص چند ثانیه قبل از اعدام در بندرترکمن

ارکین نیوز-دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بندرترکمن از گذشت از قصاص چند ثانیه قبل از اعدام خبر داد و گفت: مادر مقتول که از سال ۱۳۹۳ فرزندش را در یک نزاع بر اثر ضربه چاقو از دست داده بود بامداد امروز چند ثانیه قبل از قصاص ...

ارکین نیوز-دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بندرترکمن از گذشت از قصاص چند ثانیه قبل از اعدام خبر داد و گفت: مادر مقتول که از سال ۱۳۹۳ فرزندش را در یک نزاع بر اثر ضربه چاقو از دست داده بود بامداد امروز چند ثانیه قبل از قصاص قاتل فرزندش را بخشید و به وی زندگی دوباره بخشید.

علیرضا مزیدی ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران استان اظهار کرد: در سال ۱۳۹۳ در یک نزاع بین دو جوان یکی از جوانان با ضربه چاقو جوان دیگر را به قتل رساند.

وی ادامه داد: قاتل که ۱۸ سال داشت توسط پلیس دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد و پس از طی مراحل قانونی و رسیدگی پرونده، به درخواست خانواده مقتول، حکم قصاص برای قاتل که در آن سال ۱۸ سال سن داشت صادر شد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بندرترکمن خاطرنشان کرد: صبح امروز اجرای حکم در دستور کار قرار گرفت اما چند ثانیه قبل از اجرای حکم، مادر مقتول قاتل فرزندش را بخشید و به وی فرصت زندگی دوباره داد.

مزیدی گفت: متاسفانه در این پرونده نیز دو جوان قربانی عدم توانایی در کنترل خشم شده و به دلیل حمل سلاح سرد یک واقعه جبران ناپذیر رقم خورد.

وی تاکید کرد: اکثر حوادث و نزاع‌های خیابانی که منجر به قتل می‌شود، عامل عدم توانایی در کنترل خشم و حمل سلاح سرد یا گرم عامل اصلی وقوع جنایت است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بندرترکمن تصریح کرد: نظارت خانواده‌ها بر عملکرد فرزندان و تاکید بر افزایش سطح تحمل برابر مسائل اجتماعی و افزایش کنترل خشم عامل مهمی در کاهش نزاع‌های خیابانی، آسیب‌های اجتماعی و قتل در جامعه است.

مزیدی گفت: فرهنگ‌سازی تاثیر مهمی در این حوزه دارد و اگر هر کدام از افراد جامعه بر این موضوع تاکید داشته و هر فردی سعی کند با افزایش قدرت کنترل خشم دیگران را هم به این امر دعوت کند مطمئن باشید اتفاقات خوبی در کاهش جرائم به ویژه جرائم جنایی رخ خواهد داد.
“فارس”

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست