• تاریخ: 2016-05-22
  • شناسه خبر: 17856
  • 901 بازدید

کسب رتبه اول روحانیون اهل سنت گلستان در آزمون‎های تعیین سطح کشور

ارکین نیوز-رئیس اداره آموزش و پژوهش مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور گفت: روحانیون اهل سنت گلستان در آزمون‎های تعیین سطح کشور حائز رتبه اول شدند. سید قربان حسینی اظهار کرد: بر اساس گزارش دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در امور اهل ‌سنت ...

ارکین نیوز-رئیس اداره آموزش و پژوهش مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور گفت: روحانیون اهل سنت گلستان در آزمون‎های تعیین سطح کشور حائز رتبه اول شدند.

سید قربان حسینی اظهار کرد: بر اساس گزارش دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در امور اهل ‌سنت استان‎های گلستان و گیلان، ۶۱٫۵ درصد از کل پذیرفته‎شدگان آزمون تعیین سطح کشور از روحانیون اهل سنت استان گلستان هستند.

وی خاطرنشان کرد: موفقیت درخشان داوطلبان آزمون‎های سطح استان گلستان در آزمون اسفند ۱۳۹۴ و کسب رتبه نخست کشوری نشان از تلاش ارزشمند داوطلبان و ارتقای توان مدارس علوم دینی در اجرای برنامه‎های آموزشی و پژوهشی است.

حسینی تصریح کرد: پذیرفته‎شدگان مرحله اول باید در دوره‎های تکمیلی و امتحانات مربوطه شرکت کنند و با توجه به تعداد قبولی‎ها و برای رفاه حال پذیرفته‎شدگان، دوره تکمیلی حضوری از اول شهریور ماه ۱۳۹۵ در استان برگزار می‎شود که اطلاع‎رسانی انجام خواهد شد.

وی یادآور شد: برگزاری آزمون‎های تعیین سطح ویژه روحانیون اهل سنت فرصت خوبی برای آنان است تا با شرکت در آن از فرصت تطبیق تحصیلات حوزوی با مدارج دانشگاهی استفاده کنند.

رئیس اداره آموزش و پژوهش مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور اذعان کرد: پذیرفته‎‎شدگان پس از گذراندن دوره‎های تکمیلی موفق به اخذ مدرک تحصیلی سطح یک، سطح دو و سطح سه می‎شوند.

حسینی ادامه داد: مدرک سطح یک معادل فوق دیپلم، مدرک سطح دو معادل لیسانس و مدرک سطح سه معادل فوق لیسانس می‎باشد و دارندگان مدارک یاد شده می‎توانند از مزایای استخدامی و تحصیلی آن بهره‎مند شوند.

مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور از سال ۱۳۶۷، به منظور ارائه خدمات و تأمین نیازهای فرهنگی، مذهبی، اجتماعی و آموزشی جامعه اهل سنت در استان‎های گلستان و گیلان و ارتقای جایگاه آن در دو استان توسط دفتر نمایندگی ولی فقیه دراستان‎های گلستان و گیلان، با مرکزیت دفتر در شهرستان گرگان و دو شعبه واقع در گنبد و گیلان راه‎اندازی شده است

  • صفا - 2016-05-24 در 9:07 ق.ظ

    آدرس گرگان لطف کنید بزنید ممنون

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست