• تاریخ: 2021-09-13
  • شناسه خبر: 31347
  • 241 بازدید

کاهش ادامه‌دار بستری‌های کرونا در گلستان/ وضعیت “رامیان” زرد شد

ارکین نیوز-روند کاهشی بستری‌های کرونا در گلستان ادامه دارد و وضعیت شهرستان رامیان پس از مدت‌ها زرد شد.  جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در گلستان بعد از ظهر امروز برگزار و روند کاهشی شیوع ویروس در استان و واکسیناسیون ...

ارکین نیوز-روند کاهشی بستری‌های کرونا در گلستان ادامه دارد و وضعیت شهرستان رامیان پس از مدت‌ها زرد شد.

 جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در گلستان بعد از ظهر امروز برگزار و روند کاهشی شیوع ویروس در استان و واکسیناسیون از مهم‌ترین مباحث مطرح شده در این جلسه بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان در این جلسه گفت: خوشبختانه شاهد روند نزولی شیوع کرونا در تمام کشور هستیم و استان گلستان هم طی روزهای اخیر این شرایط را تجربه کرده است.

عبدالرضا فاضل افزود: شهرستان رامیان در وضعیت زرد کرونا قرار دارد و سایر شهرستان‌های استان در وضعیت نارنجی هستند اما ممکن است طی روزهای آینده تعداد شهرهای زرد بیشتر شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۶۶۵ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۱۲۹ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه و ۵۰  بیمار به دستگاه ونتیلاتور وصل هستند و ۱۰ بیمار هم طی شبانه روز گذشته بر اثر کرونا جان خود را از دست دادند.

فاضل در خصوص آخرین وضعیت واکسیناسیون گفت: تا کنون حدود ۷۵۰ هزار دز واکسن کرونا در استان تزریق شده که ۵۲۵ هزار دز مربوط به نوبت اول و ۲۲۵ هزار دوز مربوط به نوبت دوم بوده است.

وی اضافه کرد: گلستان جزو هشت استان نخست کشور از لحاظ میزان واکسیناسیون بوده و بر اساس پایش انجام شده در استان افرادی که واکسن آسترازنکا دریافت کردند کمتر به کرونا مبتلا شدند.

استاندار گلستان هم در این جلسه اظهار داشت: گروه‌های واکسیناسیون در شهرک‌های صنعتی استان مستقر می‌شوند تا واکسیناسیون جامعه کارگری انجام شود، همچنین کارگران معدن زمستان یورت و معدن تخت که حدود ۳۰۰ نفر در آنجا شاغل هستند به صورت ویژه واکسینه خواهد شد.

هادی حق شناس افزود: مقدمات بازگشایی مدارس در حال فراهم شدن است و پس از واکسینه شدن معلمان، کارکنان آموزش و پرورش و اولیای دانش آموزان هم واکسینه خواهند شد.

ی دانشگاه‌ها هم تمهیدات لازم اندیشیده شده، البته ممکن است این اتفاق ابتدای مهرماه رخ ندهد اما بازگشایی پس از تمهیدات لازم و اقناع عمومی انجام خواهد شد/تسنیم