• تاریخ: 2019-04-10
  • شناسه خبر: 28445
  • 353 بازدید

کانال انحراف آب از شمال آق‌قلا بازگشایی شد

ارکین نیوز-مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان گلستان از بازگشایی کانال انحراف آب شمال آق‌قلا (یلمه خندان) پس از ۳ روز فعالیت مداوم خبر داد. علی نظری ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به بازگشایی کانال انحراف آب از شمال آق ...

ارکین نیوز-مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان گلستان از بازگشایی کانال انحراف آب شمال آق‌قلا (یلمه خندان) پس از ۳ روز فعالیت مداوم خبر داد.

علی نظری ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به بازگشایی کانال انحراف آب از شمال آق‌قلا اظهار داشت: هدف از اجرای این طرح، انتقال آب از شمال شرق آق قلا به شمال غرب آق‌ قلا است که پس از احداث کانالی به طول ۳٫۵ کیلومتر دبی بیش از ۲۰ متر مکعب بر ثانیه در کانال جریان یافته و آب از شمال آق‌قلا به شمال غرب و در نهایت به زهکش‌های پایین‌دست منتقل و از ورود آب به شهر آق‌قلا جلوگیری می‌شود.

وی افزود: عملیات اجرایی این طرح به عرض ۱۰ متر و طول ۳٫۵ کیلومتر از ۱۷ فروردین آغاز و تا ۲۱ فروردین به پایان رسید.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان گلستان اظهار کرد: اثرگذاری این طرح سبب تخلیه هر چه سریع‌تر مانداب‌های داخل شهر آق‌قلا خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گلستان همچنین گفت: برای انحراف آب رودخانه زرین‌گل و انتقال بخشی از آّب این رودخانه به مخزن سد کبودوال، از روز ۲۰ فروردین حجم آبی معادل ۵ متر مکعب بر ثانیه به این مخزن وارد می‌شود.

نظری اظهار کرد: با این اقدام حدود ۵ مترمکعب بر ثانیه از آب ورودی به رودخانه گرگانرود که در نهایت به شهر آق‌‌قلا و گمیشان وارد می‌شود، کاسته خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان افزود: این اقدام برای کاهش ورودی آب به بالادست شهرهای آق‌قلا و گمیشان، توسط شرکت آب منطقه‌ای گلستان و همکاران اداره منابع آب شهرستان علی آباد کتول انجام شده است. اقداماتی از این دست تا فروکش کردن سیلاب ادامه دارد/تسنیم

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست