• تاریخ: 2015-09-29
  • شناسه خبر: 8707
  • 2,545 بازدید

کاروان زاهد کلته با ۱۵ فوتی،۱۵ مفقودی و بدون فرماندار بندر ترکمن فردا صبح وارد گرگان می شود

ارکین نیوز-کاروان زائران گلستانی به سرپرستی زاهد کلته که ۱۵ فوتی و ۱۵ مفقودی در حادثه منا داشته و فرماندار بندرترکمن نیز از این کاروان به حج رفته بود صبح فردا وارد فرودگاه گرگان شده و مورد تفقد مسئولان ارشد استان قرار می ...

ارکین نیوز-کاروان زائران گلستانی به سرپرستی زاهد کلته که ۱۵ فوتی و ۱۵ مفقودی در حادثه منا داشته و فرماندار بندرترکمن نیز از این کاروان به حج رفته بود صبح فردا وارد فرودگاه گرگان شده و مورد تفقد مسئولان ارشد استان قرار می گیرد.

اولین کاروان حادثه دیده استان گلستان در حادثه منا صبح فردا چهارشنبه ۸ مهرساعت ۸ صبح وارد فرودگاه گرگان می شود. این پرواز به شماره ۵۳۶۴ ساعت ۶:۳۵ دقیقه صبح جده را به مقصد گرگان ترک می کند.

به گزارش گلستان ما مدیر این کاروان به شماره ۳۸۰۱۷ “اراز محمد زاهد کلته” است که این کاروان با ۱۶۰ زائر و ۶ خدمه گرگان را به سمت عربستان ترک کرد.

زائرین این کاروان از شهرهای مختلف استان بوده ولی اکثرا از اهالی شهرستان گنبدکاووس در شرق استان می باشند و همچنین خانم مرجان نازقلیچی فرماندار بندرترکمن که جزو مفقودی های حادثه منا می باشد از این کاروان به حج امسال مشرف شد.

متاسفانه در حادثه منا که همزمان با عید قربان امسال رخ داد این کاروان بیشترین آسیب را دید بطوریکه تا کنون ۱۵ کشته و ۱۵ مفقودی دارد.

قرار است صبح فردا زائرین این پرواز با حضور مسئولین ارشد استان مورد تفقد و دلجویی قرار بگیرند ، البته این پرواز شامل جان باختگان حادثه منا و مفقودین نمی باشد و احتمالا هفته آینده با پروازی جداگانه پیکر جانباختگان به ایران منتقل خواهد شد .

گفتنی است بر اثر بی مبالاتی رژیم آل سعود در مراسم رمی جمرات در منا در حج امسال ۲۳۹ جانباخته ، ۲۴۱ مفقود و ۱۴ زائر مجروح از جمهوری اسلامی ایران بودند .
دو کاروان اراز محمد زاهد کلته و عبدالرحیم تیم پرو ر از استان گلستان نیز بیشترین حادثه دیدگان و جان باختگان را در خود جای دادند که اکثرا از اهل سنت استان گلستان می باشند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست