• تاریخ: 2022-07-12
  • شناسه خبر: 31623
  • 40 بازدید

کارخانه تولید تجهیزات دیالیز هلال‌احمر کشور در آق‌قلا راه‌اندازی می‌شود

ارکین نیوز-مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان گلستان گفت: کارخانه سرنگ و سرم‌سازی هلال‌احمر کشور در شهرک صنعتی آق‌قلا با عنوان جدید تولید تجهیزات دیالیز راه‌اندازی خواهد شد. قاسم غریب‌آبادی درباره آخرین وضعیت کارخانه سرنگ و ...

ارکین نیوز-مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان گلستان گفت: کارخانه سرنگ و سرم‌سازی هلال‌احمر کشور در شهرک صنعتی آق‌قلا با عنوان جدید تولید تجهیزات دیالیز راه‌اندازی خواهد شد.

قاسم غریب‌آبادی درباره آخرین وضعیت کارخانه سرنگ و سرم‌سازی اظهار داشت: با پیگیری‌های انجام شده، کارخانه سرنگ و سرم‌سازی در شهرک صنعتی آق‌قلا با عنوان جدید تولید تجهیزات دیالیز راه‌اندازی خواهد شد.

وی گفت: با پیگیری‌های فراوان که از ابتدای سال تاکنون انجام شده کارخانه سرنگ‌سازی سها متعلق به جمعیت هلال‌احمر که عملیات اجرایی آن در سال ۱۳۹۱ شروع اما به علت‌های نامعلوم روند اجرای پروژه متوقف شده بود پس از ۱۰ سال با عنوان کارخانه تولید تجهیزات دیالیز که از نیازهای اساسی کشور در حوزه پزشکی است راه‌اندازی خواهد شد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان گلستان افزود: به علت عدم پیگیری سازمان تدارکات پزشکی در سال‌های گذشته، متاسفانه زمین این کارخانه توسط شرکت شهرک‌های صنعتی گلستان خلع ید شده بود که با رایزنی‌های انجام شده در ماه‌های اخیر و حمایت و پشتیبانی استاندار گلستان و مجمع نمایندگان استان و دستور رئیس جمعیت هلال احمر و همچنین پیگیری‌های عضو گلستانی شورای عالی جمعیت هلال احمر، اقدامات لازم برای بازپس‌گیری زمین انجام شده است.

غریب‌آبادی گفت: در آینده نزدیک عملیات اجرایی این پروژه در فاز نخست با تولید انواع ست دیالیز و‌ سوزن فیستولا آغاز خواهد شد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان گلستان تاکید کرد: با اجرای این پروژه حدود ۲۰۰ نفر از امدادگران، جوانان و داوطلبان استان به صورت مستقیم در این کارخانه مشغول به کار خواهند شد که با توجه به وضعیت خاص اقتصادی و آماری بیکاری جوانان و تاکیدات مقام معظم رهبری در سال تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین، این میزان اشتغال تعداد قابل توجهی است/تسنیم