• تاریخ: 2018-05-12
  • شناسه خبر: 26124
  • 705 بازدید

چرخاندن چرخ تولید در کارگاه تولید مبل عطاآباد آق قلا مصداق یک تیر و دو نشان

ارکین نیوز-اهالی یک روستا با راه اندازی کارگاه تولید مبل قدم بزرگی در تولید اشتغال و سهیم شدن در چرخه اقصاد کشور برداشتند. در دنیای امروز که رقابت سختی بین تولید کنندگان محصولات مختلف وجود دارد، خرید و حمایت از تولیدات و ...

ارکین نیوز-اهالی یک روستا با راه اندازی کارگاه تولید مبل قدم بزرگی در تولید اشتغال و سهیم شدن در چرخه اقصاد کشور برداشتند.

در دنیای امروز که رقابت سختی بین تولید کنندگان محصولات مختلف وجود دارد، خرید و حمایت از تولیدات و محصولات ساخت داخل کشور در ابعاد بین المللی، ملی و محلی آثار مثبت بسیاری برجا می گذارد.‌

می‌توان اصلی‌ترین مزیت حمایت از محصولات داخلی را تولید اشتغال برای افراد جامعه دانست.

اهمیت ایجاد اشتغال در ایجاد ثبات اقتصادی جامعه موضوعی غیر قابل انکار است و توجه هر چه بیشتر به این موضوع می‌تواند منجر به افزایش سطح رفاه عمومی و توسعه همه جانبه در جامعه شود.

پیشرفت کشور زمانی می‌تواند جامه عمل بپوشد که تولید داخلی به عنوان مقوله‌ای اشتغالزا در اولویت قرار گیرد.
7986208_563
اهمیت تولید داخلی

از دلایل مهمی که اهمیت تولید ملی را افزایش می‌دهد رونق بخشیدن به حرکت کشور، تحکیم پیشرفت همه جانبه، مستحکم کردن اقتصاد داخلی و شکوفا نمودن آن، ساختن کشور و آباد کردن خانه خودمان، بالا بردن قدرت خرید مردم و افزایش دارایی‌ها و مالکیت مردم است.

همچنین از دیگر عوامل اهمیت آن می‌توان به جذب سرمایه‌های بی هدف و سرگردان و سوق آن به سمت کار و تولید، افزایش درآمد ملی، افزایش سرمایه گذاری، افزایش صادرات و کاهش واردات اشاره کرد.

کارگاه تولید مبل عطاآباد

حالا یکی از محل‌هایی که در راستا این اهداف قدم برداشته و نقش پررنگی در تولید اشتغال برای جوانان روستا داشته کارگاه تولید مبل عطا آباد است.

این روستا در شرق شهرستان آق قلا واقع شده و شغل اکثر مردم آن کشاورزی و مبل سازی است.
7986200_295
ما هم برای دیدن این دستاورد سری زدیم به کارگاه تولید مبل عطاآباد که یکی از کارکنان کارگاه تولید مبل در خصوص نحوه راه اندازی این کارگاه در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان؛ گفت: چند سال قبل باچند نفر از جوانان روستا برای کار به تهران رفتیم و در کارگاه تولید مبل که در وضعیت بسیار خوبی بود مشغول به کار شدیم و پس از فراگرفتن این حرفه به روستا خود بازگشتیم و این کارگاه را راه اندازی کردیم.

وی افزود: حالا در این کارگاه حدود ۳۰ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم در بیش از صد واحد کارگاهی فعال مشغول به کار هستند.

جوانان این روستا با بازگشت به زادگاهشان و دست در دست هم دادن عطا آباد را به روستا نمونه تولید محصولات داخلی تبدیل کرده اند.این کارگاه هم اکنون به یکی از بزرگترین قطب‌های تولید مبل در کشور تبدیل شده است.

عطا آباد حالا روستا بدون بیکار که برای تامین نیروی کار جوانان شهر‌ها و روستا‌های دیگر را به اینجا می‌کشاند.

حمایت از تولید ملی

برای پیشرفت اقتصاد کشور علاوه بر حمایت مسئولان برای هموارتر شدن مسیر صنعتی به حمایت مردم نیز نیاز است.اگر بخواهیم چرخ این کارگاه‌های سنتی با وجود تمام موانع همچنان بچرخد چه خوب است که ما هم به همت و هنر مردم روستا تکیه بزنیم.
7986201_329
گلستانی‌ها به عطا آباد می‌آیند تا با خرید مبل ایرانی به رونق اقتصاد کشور کمک کنند و لبخند رضایتشان نشان از کیفیت این محصولات دارد.
یکی از مشتریان می‌گفت: تنوع مبل‌ها زیاد بوده و قیمتشان نیز مناسب است.

میرزایی رییس اداره صنعت، معدن و تجارت آق قلا در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان؛ گفت: در این کارگاه هر چند وقت نمایشگاه مبل برگزار می‌شود.

صادرات مبل

رشد صادرات به دلیل اثرات آن بر تجارت داخلی و ثبات اقتصادی حائز اهمیت بوده و حتی می‌توان گفت: رشد اقتصادی و توزیع درآمد و ثروت در یک کشور با رشد صادراتی آن نسبت مستقیم دارد؛ و در مورد این کارگاه کیفیت کار تا آنجا پیش می‌رود که محصولات این روستا به دیگر نقاط کشور مانند مشهد و قوچان هم فرستاده می‌شود.

قطعا دیگر روستا‌های کشور از چنین پتانسیل‌هایی برخوردارند و امیدواریم عطا آباد نمونه‌ای برای استفاده بهتر از ظرفیت‌های روستایی باشد.
در هرجا که تولید بیشتر باشد، اشتغال نیز رونق می‌گیرد و هر چه از میزان تولید داخلی کاسته شود، بر خیل بیکاران افزوده خواهد شد پس توجه به این دو مقوله کلیدی امری شایسته است/باشگه خبرنگاران جوان

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست