• تاریخ: 2018-07-21
  • شناسه خبر: 26707
  • 149 بازدید

چابکسواران برتر هفته پنجم کورس بندرترکمن معرفی شدند

ارکین نیوز-هفته پنجم کورس تابستانه اسبدوانی بندرترکمن عصر جمعه در مجموعه سوارکاری این شهرستان ساحلی در غرب استان گلستان با معرفی چابکسواران برتر به پایان رسید. در۶ دور این هفته ۴۸ راس اسب با نژادهای ۲ خون، تروبرد و ترکمن ...

ارکین نیوز-هفته پنجم کورس تابستانه اسبدوانی بندرترکمن عصر جمعه در مجموعه سوارکاری این شهرستان ساحلی در غرب استان گلستان با معرفی چابکسواران برتر به پایان رسید.

در۶ دور این هفته ۴۸ راس اسب با نژادهای ۲ خون، تروبرد و ترکمن در مسافت های یک هزار متر با هم به رقابت پرداختند.
در کورس اول که چابکسواران ۶ اسب‌ سه و چهار ساله هندیکاپ ترکمن با هم به رقابت پرداختند، بنیامین جرجانی با اسب میراث بصیر زودتر از خط پایان گذشت و قهرمان شد.
در همین کورس ستار مهرانی با اسب غنج اسن و پیمان قلر عطا با اسب دل آرا ۳ به ترتیب دوم و سوم شدند.
در دور دوم ۶چابکسوار با اسب های ۲ خون، ۲ ساله امتیاز مبتدی در دپار (خط استارت) قرار گرفتند که امیر مختومی، رامین قهرمانی و عبدالرحیم آرمیده به ترتیب با اسب های ناز قورام، گل گندم و سیلور کلت زودتر از خط پایان عبور کرده و مقام‌ های اول تا سوم این دور را به خود اختصاص دادند.
در کورس سوم نیز چهار اسب ۲ خون، سه و چهار ساله هندیکاپ شرکت کردند که عبدالرحیم آرمیده با اسب اوسین بولت اول شد و ستار مهرانی به همراه قربان محمد اودک با اسب های بای بای و مشکل در مکان های دوم و سوم ایستادند.
در دور چهارم که ویژه اسب های ۲ خون، سه تا پنج ساله دارای ۸ تا ۱۴ امتیاز بود، هشت راس اسب در دپار ایستادند که رامین قهرمانی با اسب زیبای گنبد اول شد و پس از وی مهران عطا با اسب گل یوکابد و آق اویلی بشگرد با اسب اریس زودتر از بقیه چابکسواران از خط پایان گذشتند و دوم و سوم شدند.
در کورس پنجم نیز پنج اسب‌ تروبرد سه تا پنج ساله هندیکاپ کلاس ۳ و ۴ وارد دپار شدند که آق اویلی بشگرد توانست با اسب آنیک بر سکوی نخست قرار گیرد و بعد از وی عیدمحمد غراوی با اسب هج آس و نادر صالح پور با اسب ترنادو سکوهای دوم و سوم را کسب کردند.
در دور ششم و پایانی هشت اسب شرکت داشتند که بنیامین جرجانی، نادر صالح پور و مبین آسایش با اسب‌ های ۲ خون، سه و چهار ساله با امتیازهای ۲ تا ۶ به نام های گزل شاه، نیوکلاسیک و داغ مایه اول تا سوم شدند.
دراین رقابت ها بنیامین جرجانی با ۲ قهرمانی و کسب ۱۶ امتیاز لقب برترین چابکسوار هفته را به خود اختصاص داد.
در این هفته در دورهای مختلف مربیان ومالکین ۱۱ اسب پیش از آغاز رقابت ها از حضور در کورس انصراف دادند.
در پایان این رقابت ها در مجموع مبلغ ۸۱۹ میلیون ریال به مربیان و مالکین برتر تعلق گرفت.
هفته ششم این رقابت ها عصر جمعه هفته آتی پنجم مرداد ماه سال جاری برگزار می شود.
رقابت های کورس اسبدوانی استان گلستان درفصل های مختلف در سه شهرستان آق قلا، بندرترکمن و گنبدکاووس برگزار می شود.
پیست سوارکاری گنبدکاووس دارای استانداردهای بین المللی است، پیست بندرترکمن به صورت ماسه ای و استاندارد بوده و پیست آق قلا نیاز به مرمت دارد.
بندرترکمن با حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت در غرب استان واقع است.
مسابقات تابستانه بندرترکمن با وجود کمبودهایی برای حضور تماشاچیان، مربیان، مالکین و چابکسواران برگزار می شود، میدان سوار کاری این شهرستان بیش از ۴۰ سال قدمت دارد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست