• تاریخ: 2018-08-04
  • شناسه خبر: 26803
  • 195 بازدید

چابکسواران برتر هفته هفتم کورس بندرترکمن مشخص شدند

ارکین نیوز-هفته هفتم کورس تابستانه اسبدوانی بندرترکمن عصر جمعه در مجموعه سوارکاری این شهرستان ساحلی واقع در غرب گلستان برگزار و چابکسواران برتر معرفی شدند. ۴۷ راس اسب از نژادهای ترکمن و دو خون در مجموع شش دور این کورس که ...

ارکین نیوز-هفته هفتم کورس تابستانه اسبدوانی بندرترکمن عصر جمعه در مجموعه سوارکاری این شهرستان ساحلی واقع در غرب گلستان برگزار و چابکسواران برتر معرفی شدند.

۴۷ راس اسب از نژادهای ترکمن و دو خون در مجموع شش دور این کورس که همگی در مسافت یکهزار متر برگزار شد با هم رقابت کردند که در پایان مبلغ ۷۴ میلیون و ۲۰۰هزار تومان جایزه نقدی به صاحبان اسبهای برتر و چابکسواران پرداخت شد.
در دور نخست ۵راس اسب هندیکاپ نژاد ترکمن بالای سه سال در مسافت یکهزار متر به مصاف هم رفتند که نور محمد بهادر با سب آتا بیگ و طاهر گوگ نژاد با اسب دل آرا۳ و پیمان قلر عطا با اسب آرای گزل به عنوان های اول، دوم و سوم دست یافتند.
۶راس اسب دو خون مبتدی دو ساله برای دور دوم وارد دپار شدند که امیر مختومی با اسب هاکتان زودتر از سایرن از خط پایان گذشت و اسب آسنا خانم با چابکسواری قربان محمد اودک و اسب سریما با سوارکاری رامین قهرمانی به مقام دوم و سوم رسیدند.
دور سوم هفته هفتم مسابقات سوار کاری تابستانه بندرترکمن با حضور۶ راس اسب در مسافت یکهزار متر آغاز شد که آق اویلی بشگرد با اسب میس کوئین عنوان قهرمانی را کسب کرد و ستار مهرانی با اسب مجیک بوی و علیرضا قرنجیک با اسب نیک نیکتا دوم و سوم شدند.
در چهارمین دور ۱۰راس اسب دو خون ۲ تا ۶ امتیازی بالای سه سال وارد دپار شدند که ستار مهرانی با اسب سویلای زودتر از سایرین از خط پایان عبور کرد و نور محمد بهادر با اسب نیو کلاسیک و آق ایولی بشگرد با اسب آزادی مقام های دوم و سوم را کسب کردند.
دور پنجم این هفته از مسابقات مخصوص اسب های دو خون ۸ تا ۱۴ امتیازی بالای سه سال بود که با حضور ۱۰ راس اسب آغاز شد ، ستار مهرانی با اسب داز جاوید به مقام قهرمانی رسید و علیرضا شامیر با اسب یاشار ۲ و امیر مختومی با اسب شیدابن مقام دوم و سوم این دور را بدست آوردند.
در دور ششم ۱۰ اسب دو خون ۱۶ تا ۲۲ امتیازی بالای سه سال مسابقه را آغاز کردند که رامین قهرمانی با اسب زیبای گنبد اول از خط پایان گذشت و قربان محمد اودک با اسب وروجک گمیشان و آق اویلی بشگرد با اسب آیدفل سرداری به مقام دوم و سوم دست یافتند.
اسب های آل ساقر، کیهان سلیم، دیمیتری پایت رومن تاب، نیوگل، ملسه، گل پسر، بروان استار، راک استار و داز تاجر، از مسابقات هفته هفتم کنار گذاشته شدند .
رقابت های کورس اسبدوانی استان گلستان درفصل های مختلف در سه شهرستان آق قلا، بندرترکمن و گنبدکاووس برگزار می شود.
پیست سوارکاری گنبدکاووس دارای استانداردهای بین المللی است، پیست بندرترکمن به صورت ماسه ای و استاندارد بوده و پیست آق قلا نیاز به مرمت دارد.
بندرترکمن با حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت در غرب استان گلستان واقع است.
مسابقات تابستانه بندرترکمن با وجود کمبودهایی برای حضور تماشاچیان، مربیان، مالکین و چابکسواران برگزار می شود، میدان سوار کاری این شهرستان بیش از ۴۰ سال قدمت دارد/ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست