• تاریخ: 2018-05-16
  • شناسه خبر: 26164
  • 170 بازدید

پیگیری احیای حقابه تالاب بین المللی آلماگل از سد دانشمند

ارکین نیوز-مدیر کل حفاظت محیط زیست گلستان با اعلام تامین حقابه تالاب بین المللی آلاگل، گفت: این تالاب مهم استان گلستان در حال احیا و در وضعیت مناسب قرار گرفت. به گزارش محیط زیست گلستان، امیر عبدوس اظهار کرد: با استفاده ا ...

ارکین نیوز-مدیر کل حفاظت محیط زیست گلستان با اعلام تامین حقابه تالاب بین المللی آلاگل، گفت: این تالاب مهم استان گلستان در حال احیا و در وضعیت مناسب قرار گرفت.

به گزارش محیط زیست گلستان، امیر عبدوس اظهار کرد: با استفاده از اعتبارات طرح حفظ و احیاء تالابها و دریاچه های کشور مسیر ورودی آب به تالاب آلاگل لایروبی و با بارش های خوب دو روز اخیر، این تالاب در حال آبگیری است.

وی افزود: لایروبی به موقع کانال آبرسان از سد دانشمند و هماهنگی‌های انجام شده با شرکت سهامی آب منطقه‌ای استان گلستان به منظور انتقال به موقع سیلاب‌های سطحی در پی بارش‌های اخیر، سیلاب را قبل از آبگیری سد دانشمند به سمت این تالاب گسیل داشته است.

عبدوس تصریح کرد: آخرین آبگیری این تالاب مربوط به تابستان سال ۹۵ بوده و پس از آن به دلیل رسوبات بالای سیلاب و مسدود بودن کانال آبرسان، هیچ سیلابی به سمت تالاب جاری نشده بود.

وی بیان کرد: با اقدامات اجرایی این اداره کل از اسفندماه سال گذشته و لایروبی کانال انتقال، که عملیات اجرایی آن تا پایان فروردین ماه به طول انجامید، موفقیت آبگیری مجدد تالاب موجی از شادی را در محیط بانان تالاب و دوستداران محیط زیست ایجاد و این تالاب را که در وضعیت کم آبی و یکی از کانون های احتمالی ایجاد گرد و غبار بود، از خشکیدگی قطعی نجات یافت.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان گلستان با اعلام اینکه تالاب آلاگل در حال آبگیری است، افزود: پس از آبگیری این تالاب، تمام تلاش خود را برای پیگیری و احیای حق آبه دو تالاب آجی گل و آلماگل مصروف خواهیم داشت.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست