• تاریخ: 2015-10-09
  • شناسه خبر: 9231
  • 838 بازدید

پیکر هفت جان باخته دیگر فاجعه منا وارد گرگان می شود

ارکین نیوز-معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان گفت: با ورود پیکر ۸۷ جان باخته دیگر فاجعه منا به کشور، پیکر هفت جان باخته گلستانی نیز وارد این استان خواهد شد. علی اصغر طهماسبی عصر جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایر ...

ارکین نیوز-معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان گفت: با ورود پیکر ۸۷ جان باخته دیگر فاجعه منا به کشور، پیکر هفت جان باخته گلستانی نیز وارد این استان خواهد شد.

علی اصغر طهماسبی عصر جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: کاروان جدید پیکر جان باختگان فاجعه منا قرار است بامداد شنبه وارد کشور شود و پیش بینی می کنیم بتوانیم پیکرهای مربوط به گلستان را در همین روز وارد گرگان مرکز استان نماییم.

وی در باره اسامی این هفت جان باخته گفت: خدیجه خرمالی، عبداله ایگدری و صفرمحمد حیدری هر سه به شماره کاروان ۳۸۰۳۶ گنبدکاووس، دردی محمد طاهری به شماره کاروان ۳۸۰۰۲ بندرترکمن و تاج محمد پاریحی به همراه نورمحمد مختوم نژاد به شماره کاروان ۳۸۰۱۷ گنبدکاووس نیز شش جان باخته گلستانی هستند که پیکرشان با کاروان ۸۷ نفره وارد ایران و سپس به گلستان منتقل خواهد شد.

طهماسبی یادآور شد: همچنین در لیست ارائه شده به ما از ۸۷ جسد که فردا وارد ایران می شود، نام ‘مرجان نازقلچی’ فرماندار شهرستان ترکمن که به عنوان معینه کاروان ۳۸۰۱۷ گنبدکاووس در این سفر اسمش به عنوان جان باخته لحاظ شده، دیده می شود.

معاون استاندار گلستان تاکید کرد: پیکر فرماندار بندرترکمن باید توسط خانواده اش شناسایی شود.

در فاجعه منا که در روز عید قربان روی داد قریب به پنج هزار نفر از حجاج جان خود را از دست دادند که ۴۶۴ تن از آنان حجاج ایرانی بودند.
استان گلستان در این واقعه ۴۹ تن از زائران خود را از دست داد که بیشترین آنان از شهرستان گنبدکاووس هستند.

در انتقال پیکر جان باختگان فاجعه منا به گلستان تاکنون ۱۱ تن در مرحله نخست و ۱۷ تن در مرحله دوم به استان منتقل و در زادگاهشان به خاک سپرده شده اند.
از استان گلستان ۱۸۰۰ نفر در قالب ۱۳ کاروان به مکه مکرمه اعزام شده بود

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست