• تاریخ: 2018-10-18
  • شناسه خبر: 27274
  • 154 بازدید

پیکر محیط‌بان شهید گنبدی تشییع شد

ارکین نیوز-پیکر تاج‌محمد باشقره، محیط‌بان گلستانی که بامداد روز گذشته در منطقه « سولگرد» پارک ملی گلستان توسط شکارچیان غیرمجاز به شهادت رسیده بود، با حضور مسئولان و مردم تشییع و به خاک سپرده شد. ظهر امروز پیکر تاج محمد ب ...

ارکین نیوز-پیکر تاج‌محمد باشقره، محیط‌بان گلستانی که بامداد روز گذشته در منطقه « سولگرد» پارک ملی گلستان توسط شکارچیان غیرمجاز به شهادت رسیده بود، با حضور مسئولان و مردم تشییع و به خاک سپرده شد.

ظهر امروز پیکر تاج محمد باشقره، یکی از محیط‌بانان پارک ملی گلستان که در درگیری با شکارچیان غیرمجاز به شهادت رسیده بود، با حضور فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست و جمعی از مسئولان استانی و مردم تشییع شد.

حوالی ساعت ۴ صبح روز گذشته، محیط‌بانان پارک ملی گلستان در منطقه سولگرد با شکارچیان غیرمجاز مسلح، درگیر شدند که به دلیل اصابت تیر مستقیم به قلب تاج‌محمد باشقره، این محیط‌بان به شهادت رسید و یکی دیگر از محیط‌بانان نیز به شدت زخمی شد.

امروز پیکر شهید باشقره بر روی دستان مردم و مسئولان در گنبدکاووس تشییع و پس از آن پیکر شهید در روستای زادگاهش « کوچک خرطوم» به خاک سپرده شد.

طبق گفته‌های جمشید محبت‌خانی، فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست تاکنون ۳ نفر از مظنونان اصلی شهادت این محیط‌بان دستگیر شدند. عامل اصلی از شکارچیان غیرمجاز بوده که سابقه کیفری دارد. او ۲ ماه قبل هم با سلاح کلاشینکف در پارک ملی گلستان دیده شده بود. تلاش‌ها برای دستگیری عامل یا عاملان شهادت این محیط‌بان همچنان ادامه دارد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست