• تاریخ: 2018-04-30
  • شناسه خبر: 26008
  • 600 بازدید

پرویز پقه:خدمت به مردم عبادت است/ بجای فرصت سوزی فرصت سازی نماییم

رییس شورای اسلامی عطاآباد آق قلا ضمن عرض تبریک روز شورا ها گفت:خدمت به مردم را عبادت دانسته بجای فرصت سوزی فرصت سازی نماییم و اعتقاد داشته باشیم که صدها فرشته بوسه بر آن دست زنند که یک گره از خلق خدا وا کنند. به گزارش پا ...

رییس شورای اسلامی عطاآباد آق قلا ضمن عرض تبریک روز شورا ها گفت:خدمت به مردم را عبادت دانسته بجای فرصت سوزی فرصت سازی نماییم و اعتقاد داشته باشیم که صدها فرشته بوسه بر آن دست زنند که یک گره از خلق خدا وا کنند.

به گزارش پایگاه خبری ارکین نیوز،پرویز پقه در مراسم روز شورا که با حضور آیت ا..نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان،هاشمی استاندار ،نمایندگان مجلس ،فرمانداران، دیگر مسئولین گلستان و شوراهای شهر و روستا در سالن اجتماعات استانداری برگزار شده گفت:با طرح توجیهی و اقتصادی قوی از تسهیلات اشتغالزایی و درآمدزایی صندوق توسعه ملی بیشترین بهره را ببرند.

وی با اشاره به اهمیت شورا که در دین مبین اسلام تاکیدات فراوانی شده ،تصریح کرد:شوراها با استفاده از خرد جمعی از تمام پتانسیل ها و ظرفیت های خود می توانند در پیشرفت سریع برنامه های فرهنگی ، اجتماعی ، اقتصادی ، عمرانی و آموزشی نقش بسزایی داشته و بسترهای رشد و شکوفایی استان را فراهم نمایند.

این فعال اجتماعی به مباحثی از قبیل : قومیت گرایی ، اختلافات درونی اعضای شورا ها ، نگاه بسته و افق دید محدود اعضای شورا ، حرف زدن زیاد بجای عملکرایی اشاره کرد و متذکر شد:مجموعه عوامل محتلف دیگر باعث شده که استان ما بر اساس معیار ها و شاخص های رشد و توسعه در رتبه ۲۳ و از استان های محروم کشور باشد.

وی خاطر نشان کرد: از کل عملکرد صندوق توسعه ملی تا سال ۹۵ سهم استان گلستان۰/۰۰۰۲درصد بود که در بخش مطالعات آب و خاک استفاده شده و همچنین سهم صنعت ، کشاورزی ،گردشگری و عمرانی استان نیز صفر درصد بود ه است.

این استاد دانشگاه میانگین درآمد سرانه کشور را ۸۰۰ هزار تومان عنوان کرد و گفت: در حالی که میانگین درآمد مردم استان گلستان ۴۰۰هزار تومان است.

رییس شورای روستای عطا آباد با تاکید بر اینکه از کل نقدینگی کشور حدود ۵۰ درصد در شهر تهران و سهم استان گلستان به انداز یک هفتم استان اصفهان است،افزود:۴۰ درصد مدارس ما تخریبی و ۴۰ درصد نیاز به مقاوم سازی دارند.

وی در ادامه مسائل و مشکلات امروز را ناشی از راه حل های نادرست دیروز دانست و خطالب به شوراییان استان یادآورشد: از امروز عزم ها را جزم کنیم و جلو دور تسلسل و باطل فقر را بگیریم وفقر را کنار بگذاریم .

پرویز پقه در پایان گفت:جهت تحقق مبارزه با فقر مسئولین محترم باید به موارد ذیل توجه داشته باشند:
۱- در ضل توجهات و تدبیر و درایت حضرت حاج آقا نور مفیدی با وجود تنوع قومیتی و فرهنگی با اتحاد و همبستگی زندگی مسالمت آمیزی داریم. (ایران کوچک) از این فرصت و ظرفیت برای رشد و توسعه استان گلستان بهره بگیریم
۲- دستگاه های اجرایی جایگاه واقعی شوراها را به رسمیت بشناسند.
۳-در مسیر توسعه توزیع عادلانه درآمد و اعتبارات صورت گیرد.
۴- تمام سطوح مدیریتی استان برای توسعه کمر همت ببندند و با تفکر سیستمی و همگرایی ، سینرژی و هم افزایی ایجاد کنند.
۵- شوراهای موفق را شناسایی و از تجربیات ارزنده آنان استفاده نمایند.

شوراهای روستا و شهر باید :
اختلاف ها را کنار بگذارند ، حرمت را حفظ نمایند،ظرفیت ها و پتانسیل های شهرو روستای خود را بشناسند وبه منصه ظهور برسانند، به سمت خودکفایی و ایجاد درآمد پایدار قدم بردارند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست