• تاریخ: 2016-02-10
  • شناسه خبر: 14538
  • 1,421 بازدید

پرویز فرخی در آستانه تور جهانی کیش؛ برای کمک به یارم سلاق به تیم ملی برگشتم

ارکین نیوز- بازیکن باتجربه والیبال ساحلی گلستان که چندی پیش رسماً از تیم ملی کشور خداحافظی کرده و به مربیگری مشغول شد، در آستانه بازی های تور جهانی ساحلی کیش باری دیگر به تیم ملی بازگشت. «پرویز فرخی» علت این بازگشت دوبار ...

ارکین نیوز- بازیکن باتجربه والیبال ساحلی گلستان که چندی پیش رسماً از تیم ملی کشور خداحافظی کرده و به مربیگری مشغول شد، در آستانه بازی های تور جهانی ساحلی کیش باری دیگر به تیم ملی بازگشت.

«پرویز فرخی» علت این بازگشت دوباره را همراهی با یار چندین ساله اش در تیم ملی عنوان کرد.او که به همراه «آق محمد سلاق» به عنوان یکی از تیم های ملی والیبال ساحلی ایران در این رقابت ها شرکت می کند، گفت: من از تیم ملی خداحافظی کرده بودم. یار چندین ساله ام (آق محمد سلاق) در این رقابت ها شرکت کرده و چون یار نداشت، قبول کردم که همراهیش کنم.

«فرخی» که علاوه بر حضور چندین ساله اش در والیبال (سالنی)، بیش از ۲۰ سال نیز تجربه بازی در والیبال ساحلی دارد، ادامه داد: تیم های خوبی در تور جهانی کیش ثبت نام کردند و مسابقات سختی در انتظار نمایندگان ایران خواهد بود. اما تور جهانی تجربه های بسیار خوبی برای بازیکنان ایران خواهد داشت.

@ملی پوشان از کیودی نکات جدید می آموزند
«پرویز فرخی» که هدایت تیم ملی والیبال ساحلی نوجوانان ایران را نیز برعهده دارد، درباره اردوی آماده سازی در کیش اظهار کرد: ملی پوشان تمرینات فشرده ای را پشت سر می گذارند و نکات جدید و خوبی نیز از سرمربی برزیلی تیم های ملی یاد می گیرند.او اضافه کرد: به عنوان مثال، ما قبلاً چهار نوع پاس را یاد گرفته بودیم اما الان بیش از ۱۲ مدل پاس را تمرین می کنیم و من چون با نوجوانان کار می کنم، در این اردو نکات مهم و خوبی را از «کیودی»برزیلی یاد گرفتم.

بازیکن ملی پوش والیبال ساحلی کشور که قهرمانی مسابقات والیبال ساحلی آسیا و اقیانوسیه را نیز در پرونده کاری خود دارد، تمرکز را دیگر نکته برجسته تمرینات سرمربی جدید تیم ملی دانست و گفت: در مجموع دریافت، سرویس و پاس از نکات مهم تمرینات است و سرمربی اشتباهات بازیکنان را در تمامی این فاکتورها به بازیکنان یادآوری می کند.نباید والیبال ساحلی ایران را با مشکل روبرو کنم

سرمربی تیم ملی والیبال ساحلی نوجوانان تمرینات بدنسازی سرمربی تیم های ملی را سنگین دانست و گفت: باید به این تمرینات عادت کنیم تا به شرایط بهتری دست یابیم. تا کنون ۶۰ تا ۷۰ درصد پیشرفت داشتیم و تا شروع مسابقات به شرایط ایده آل خواهیم رسید.وی با یادآوری اینکه از تیم ملی خداحافظی کرده است، گفت: در مسابقات داخلی شرکت می کنم و ورزش را یک ضرورت می دانم اما دیگر شرایط عضویت در تیم ملی را ندارم و نباید والیبال ساحلی ایران را با مشکل روبرو کنم. البته برای کار مربیگری تجربه حضور در تور جهانی حتماً برایم مفید خواهد بود.

«فرخی» بیان کرد: والیبال ساحلی ورزشی تفریحی است که من سلامتی خود را در آن بازیافتم. من در سالنی دچار مصدومیت شدید زانو شدم و برای درمان بازی در والیبال ساحلی را شروع کردم که کلاً مشکل زانوهایم از بین رفت.

او تأکید کرد: این ورزش آینده روشنی دارد و باید همه اهالی والیبال برای رشد آن تلاش کنند.

در حاشیه؛
ایران از ۲۵ تا ۳۰ بهمن ماه برای نخستین بار میزبان تور جهانی والیبال ساحلی در جزیره کیش خواهد بود.
به همین منظور، مرحله نهایی اردوی تیم های ملی والیبال ساحلی کشور که از هشتم بهمن ماه در جزیره کیش آغاز شده است، به صورت فشرده و سنگین زیر نظر «کیودی»برزیلی پیگیری می شود.

این مرحله اردوی تیم ملی، با حضور شش ملی پوش به مدت ۱۵ روز ادامه برگزار می شود که در این جمع شش نفره بازیکنان، «رحمان رئوفی»، «بهمن سالمی»، «آق محمد سلاق» و «پرویز فرخی» از گلستان حضور دارند.

علی رغم تمرینات سنگین «کیودی» اما بازیکنان تیم ملی نحوه تمرینات وی را تجربه ای جدید برای خود عنوان کردند و با تمام انگیزه و توان در این تمرینات شرکت می کنند.از روز دوشنبه این هفته نیز هشت بازیکن تیم های ملی والیبال ساحلی جوانان و نوجوانان نیز به این اردو ملحق شدند که در جمع شان «رسول یمرلی» از گلستان حضور دارد/گلشن مهر

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست