• تاریخ: 2019-05-11
  • شناسه خبر: 28534
  • 277 بازدید

پرونده ۳۷۰۰ واحد مسکونی نیازمند تعمیر و بازسازی به بانک ها ارائه شده است

ارکین نیوز-سرپرست استانداری گلستان با بیان اینکه مرحله مقابله با سیلاب در استان سپری شده و اکنون در مرحله تعیین خسارات هستیم، اظهار کرد: تا کنون پرونده ۳۷۰ واحد مسکونی آسیب دیده از سیلاب که نیازمند مرمت، بهسازی و بازسازی ...

ارکین نیوز-سرپرست استانداری گلستان با بیان اینکه مرحله مقابله با سیلاب در استان سپری شده و اکنون در مرحله تعیین خسارات هستیم، اظهار کرد: تا کنون پرونده ۳۷۰ واحد مسکونی آسیب دیده از سیلاب که نیازمند مرمت، بهسازی و بازسازی هستند به بانک های عامل ارائه شده اند تا با دریافت تسهیلات عملیات اجرایی آن آغاز شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، مهندس میر محمد غراوی بعدازظهر امروز پنج شبه ۱۹ اردیبهشت، در جریان بازدید از روستاهای آسیب دیده از سیلاب شهرستان گالیکش با همراهی نماینده مردم شرق استان در مجلس و مدیران ارشد استان، تصریح کرد: دولت در ۱۱ فروردین ماه امسال طی مصوبه جبران خسارات وارده به بخش کشاورزی و منازل مسکونی را در اولویت قرار داد و بر این اساس با توجه به پرونده های واحد های مسکونی ارسالی به بانک ها، عملیات اجرایی ۴۰ واحد مسکونی آغاز شده و امیدواریم طی یکی ، دو ماه آتی شاهد بهره برداری از آن باشیم.
وی افزود: استان خراسان شمالی به عنوان معین در شهرستان گنبد کاووس، استان گیلان به عنوان معین در شهرستان گمیشان با همراهی ادارات بنیاد مسکن خود جریان بهسازی و بازسازی را بر عهده دارند و بنیاد مسکن استان نیز پشتیبانی از شهرستان آق قلا را برعهده دارد.
وی یاد آور شد: تا کنون ۵٫۵ میلیارد تومان از خسارات وارده به بخش کشاورزی بصورت بلاعوض پرداخت شده است و این روند با همکاری کمیته تخصصی استانداری گلستان و جهاد کشاورزی استان ادامه دارد.
سرپرست استانداری گلستان خاطر نشان کرد: در زمینه جبران خسارات مردمی مشکلی وجود ندارد اما در زمینه راه ها، تاسیسات زیربنایی و شبکه های آب، برق و گاز منتظر تامین اعتبار دولت از طریق مواد ۱۰ و ۱۲ و ابلاغ آن به استان هستیم.
غراوی ادامه داد: خوشبختانه با تلاش های صورت گرفته تلاش کردیم هیچ شهر و روستای از خدمات آب ، برق و گاز بی بهره نباشد و اتصالات در سریعترین زمان ممکن برقرار شد.
وی با اشاره به جاده ای که شهرستان گالیکش را به استان های خراسان شمالی و سمنان متصل می نماید، گفت:بخش های زیادی از این جاده بر اثر بارندگی، جنس خاک ، شیب زیاد، تعرض به مسیر رودخانه و انحراف آن و لغزش از بین رفته است که از مردم تقاضا داریم از ساخت و ساز در مسیر و حریم رودخانه ها به شدت پرهیز نمایند و تلاش داریم هر چه زودتر با ابلاغ اعتبارات از سوی دولت نسبت به مرمت آن اقدامات لازم صورت گیرد.
همچنین پس از این بازدید سرپرست استانداری گلستان با حضور در گلزار شهدای شهرستان گالیکش به مقام شامخ این عزیزان ادای احترام کرد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست