• تاریخ: 2018-10-20
  • شناسه خبر: 27284
  • 133 بازدید

پرواز مستقیم گرگان به آوکتائو راه اندازی می شود

ارکین نیوز-هیات تجاری استان گلستان به سرپرستی استاندار، در برنامه ای یک روزه به استان منگستائو جمهوری قزاقستان سفر کردند و در این سفر مقرر شد خط مستقیم هوایی گرگان به آوکتائو جهت تسهیل در اقدامات اقتصادی و تبادلات تجاری ...

ارکین نیوز-هیات تجاری استان گلستان به سرپرستی استاندار، در برنامه ای یک روزه به استان منگستائو جمهوری قزاقستان سفر کردند و در این سفر مقرر شد خط مستقیم هوایی گرگان به آوکتائو جهت تسهیل در اقدامات اقتصادی و تبادلات تجاری راه اندازی می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، در این سفر که جمعه ۲۷ مهرماه از فرودگاه بین المللی گرگان به مقصد آوکتائو کشور قزاقستان صورت گرفت دکتر سید مناف هاشمی و تعدادی از مدیران استان، تجار و بازرگانان گلستانی به دعوت ایرعالی توغژانوف استاندار منگستائو در این استان حاضر شدند و تفاهم نامه های همکاری دو طرفه در زمینه مناسبات اقتصادی بلندمدت،‌ تقویت و گسترش روابط و همکاری های دوجانبه امضا کردند.

همچنین از آنجایی که گلستان یکی از تولید کنندگان شاخص کشور در زمینه گل و گیاه است،صادرات نهال گل و گیاه تولیدی استان گلستان به کشور قزاقستان صورت گی رد که این مسئله می تواند موجب ارزآوری برای استان شود.

لازم به ذکر است با توجه به توان شیلاتی گلستان، طی تفاهم نامه ای، مقرر شد علاوه بر صادرات میگو و خاویار استان، دانش فنی آن نیز به استان منگستائو صادر شود.

توسعه کریدور ریلی ایران ـ ترکمنستان ـ قزاقستان یکی دیگر از محورهای توافقات استانداران گلستان و منگستائو بود که مقرر شد جهت یسط و گسترش آن تسهیلاتی در نظر گرفته شود.

در این تفاهمات مقرر شد؛ با توجه به اینکه گلستان یکی از تولیدکنندگان اصلی مواد شوینده در کشور است اگر چنانچه صادرات شوینده به لحاظ قوانین کشور مشکلی نداشته باشد صادرات مواد شوینده از گلستان به قزاقستان صورت گیرد.

گفتنی است در این سفر جلسات مذاکرات B2B در ۵ گروه گردشگری و حمل و نقل مسافری (ریلی، هوایی، اتوبوس دریایی), کشاورزی شامل محصولات پروتئینی، نهاده ها و محصولات کشاورزی، آبزی پروری، غلات، توسعه فعالیت های بازرگانی، خدمات فنی ومهندسی، صادرات و واردات , همکاری های بانکی، مبادلات دانشگاهی، علمی، فناوری و گردشگری سلامت برگزار شد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست