• تاریخ: 2016-06-16
  • شناسه خبر: 18605
  • 700 بازدید

پایگاه خبری همزیستی نیوز رسما آغاز بکار کرد

ارکین نیوز – پایگاه خبری همزیستی نیوز با موافقت هیات نظارت بر مطبوعات مجوز انتشار گرفت و فعالیت رسمی آن آغاز شد. به گزارش ارکین نیوز به موجب ماده ۱۳قانون مطبوعات مصوب ۲۸/۱۲/۱۳۶۴مجلس شورای اسلامی، پروانه انتشار پایگاه خبر ...

ارکین نیوز – پایگاه خبری همزیستی نیوز با موافقت هیات نظارت بر مطبوعات مجوز انتشار گرفت و فعالیت رسمی آن آغاز شد.

به گزارش ارکین نیوز به موجب ماده ۱۳قانون مطبوعات مصوب ۲۸/۱۲/۱۳۶۴مجلس شورای اسلامی، پروانه انتشار پایگاه خبری همزیستی نیوز در زمینه اجتماعی و فرهنگی به زبان فارسی به نام آقای تاج محمد کاظمی صادر شد.

براساس این گزارش پروانه انتشار این پایگاه خبری به نشانی www.hamzistinews.ir درتاریخ ۱۳ / ۲ / ۱۳۹۵ به شماره ثبت ۷۷۵۹۴ صادر شده است.
این پروانه به امضاء حسین انتظامی معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رسیده است.

گفتنی است تاج محمد کاظمی متولد و بزرگ شده شهر آق قلا از توابع استان گلستان دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته علوم ارتباطات اجتماعی حدود سه دهه در عرصه رسانه های بزرگ کشور شامل روزنامه های اطلاعات و کیهان و همچنین خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) به عنوان خبرنگار، گزارشگر، تحلیل گر سیاسی و دبیر خبر فعالیت داشته است.

راه اندازی و انتشار هفته نامه همزیستی در سال ۱۳۸۰ در استان گلستان و تدریس دروس روزنامه نگاری برای خبرنگاران استان های سراسر کشور در قالب دوره های آموزشی دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از سال ۱۳۸۵ نیز از دیگر فعالیت های رسانه ای آقای تاج محمد کاظمی بشمار می رود.

مدیر مسئول و صاحب امتیاز هفته نامه همزیستی و پایگاه خبری همزیستی نیوز در کنار اطلاع رسانی صحیح و بموقع و تنویر افکار عمومی، ترویج همکاری، همزیستی و صلح بین همه انسان ها را فارغ از تفاوت های نژادی، قومی، جنسیتی و اعتقادی آنها، هدف اصلی خود در انتشار این دو رسانه اعلام کرده است.

ارکین نیوز با تبریک راه اندازی این سایت خبری به جناب آقای کاظمی، همشهری و همکار گرامی ما و آرزوی موفقیت و سرافرازی برای ایشان، یک مطلب تحت عنوان “آغاز سخن” از سایت همزیستی نیوز انتخاب کردیم که در پی می آید.

آغاز سخن
با نام و یاد خداوند باریتعالی از امروز ۲۲خرداد ۱۳۹۵مصادف با پنجمین روز ماه مبارک رمضان، فعالیت پایگاه خبری همزیستی نیوز رسما آغاز می شود.
راه اندازی سایت همزیستی نیوز در واقع ادامه پروژه ای است که افزون بر ۱۵سال پیش با تاسیس هفته نامه همزیستی در استان گلستان کلید زده شد و همانطور که در سرمقاله اولین پیش شماره این نشریه به تاریخ ۱۶آبان ۱۳۸۰ تحت عنوان “منشور همزیستی” نوشتم هدف از انتشار همزیستی در استان گلستان کمک به ایجاد فضای دوستی، همدلی، همکاری و همزیستی مسالمت آمیز در جامعه متکثر این استان بود.
امروز همزیستی بعد از ۱۵سال فعالیت در عرصه روزنامه نگاری مکتوب و عبور از همه تحولات و تلاطمات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی این دوران، قدم به عرصه روزنامه نگاری مجازی می گذارد تا در کنار انتشار نشریه مکتوب البته با رویکرد و شرایط متفاوت از گذشته، پایگاه خبری خود را نیز با عنوان همزیستی نیوز در فضای مجازی منتشر نماید.
نگارنده به عنوان صاحب امتیاز و مدیرمسئول این دو رسانه با داشتن تجارب و سوابق حرفه ای حداقل سه دهه در عرصه رسانه های بزرگ مکتوب و مجازی کشور در آغاز فعالیت رسمی پایگاه خبری همزیستی نیوز موارد ذیل را به عنوان چراغ راه آینده این پایگاه اعلام می کند:
همانطور که ازعنوان این پایگاه خبری بر می آید، کمک به ایجاد فضای دوستی، همکاری، همدلی، همزیستی مسالمت آمیز و تحمل آراء و عقاید یکدیگر اصلی ترین و مهم ترین هدف این رسانه در جامعه مخاطبین محلی، استانی، ملی و حتی فراملی خود خواهد بود.
اصلی که این رسانه به آن همیشه پایبند خواهد بود، اصل اخلاق خواهد بود، به این معنی که هرگز اجازه نخواهد داد کوچک ترین خدشه ای در این سایت به اصل بنیادین و جهان شمول اخلاق وارد شود. احترام به قانون و احترام به باورها، کرامت و حقوق همه مردم، فارغ از هرگونه تفاوت های نژادی، قومیتی و عقیدتی از جمله مصادیق این اصل خواهد بود.
ترویج تعصب، خشونت و جنگ درهر شکل و قالب و با هرگونه توجیه در این رسانه جایی نخواهد داشت، داشتن عقیده خاص، گرایش به یک راه و روش سیاسی، اقتصادی و فرهنگی و تعلق به یک نژاد، ملیت، قومیت و جنسیت و دفاع از اصالت هریک از اینها از حقوق اولیه ما انسان هاست، منوط به اینکه این حقوق را برای دیگران نیز قائل شویم و اجازه دهیم آنها نیز در شرایط مساوی با ما از حقوق خودشان دفاع کنند.
چرخه محتوا و فرم این سایت بر محور درست نویسی، رعایت اصول خبرنویسی و بخصوص معتبر بودن منبع خبر خواهد چرخید، به این معنی که هرخبری صرفا بخاطر جذاب بودن سوژه در این سایت درج نخواهد شد مگر اینکه موارد مذکور در آن رعایت شده باشد.
منابع تامین مطالب این سایت غیراز مطبوعات، خبرگزاری ها و سایت های معتبر و تولید تحریریه سایت، مطالب ارسالی از سوی همه کسانی خواهد بود که همزیستی نیوز را لایق میزبانی تراوشات فکری و تخصصی خودشان دانسته و آن را در ایفای رسالتش با توجه به موارد فوق الذکر، یاری خواهند کرد.

صاحب امتیاز و مدیر مسئول همزیستی نیوز/ تاج محمد کاظمی

  • محمد - 2016-06-16 در 10:51 ب.ظ

    ضمن تبریک و خوش آمد به پایگاه خبری همزیستی نیوز به عرصه خبر و اطلاع رسانی، برای آقای تاج محمد کاظمی نیز که از اساتید حرفه ای در بخش خبر و از افراد باسابقه و خوشنام منطقه در این حرفه هستند و سایر همکارانشان برای ادامه راه آرزوی موفقیت و سربلندی دارم.

  • ع ت - 2016-06-17 در 3:55 ق.ظ

    آقای کاظمی در ادامه این راه خطیر موفق باشید.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست