• تاریخ: 2021-02-17
  • شناسه خبر: 30894
  • 116 بازدید

وعده معاون وزیر کار برای حمایت از پرورش اسب ترکمن در گلستان

ارکین نیوز- معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر حمایت از فعالان حوزه پرورش اسب ترکمن در گلستان تاکید کرد و گفت که ارائه تسهیلات برای رونق این گونه مشاغل بومی و پرطرفدار از جمله سیاست‌های این ...

ارکین نیوز- معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر حمایت از فعالان حوزه پرورش اسب ترکمن در گلستان تاکید کرد و گفت که ارائه تسهیلات برای رونق این گونه مشاغل بومی و پرطرفدار از جمله سیاست‌های این وزارت‌خانه است.

عیسی منصوری روز سه شنبه در بازدید از مجموعه پرورش اسب چوگان بندرترکمن در غرب گلستان اظهار داشت که توجه به این حوزه علاوه بر کسب درآمد برای پرورش دهندگان، در ایجاد اشتغال برای جوانان منطقه نیز موثر است.

وی ادامه داد: مدیریت منظم و علمی و نیز ارایه تسهیلات مناسب، مقدمات رونق این صنعت بومی را فراهم کرده و سرانه درآمد و اشتغال منطقه را بهبود می بخشد.

مزرعه پرورش اسب چوگان با مجموع اعتبار ۱۴۳ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی احداث شده که ۱۰۰ میلیارد ریال آن سهم آورده و ۴۳ میلیارد ریال دیگر از محل تسهیلات تامین شد.

در این مزرعه، اسب های اصیل ترکمن، دو خون و تروبرد در زمینی به مساحت ۷۰ هزار مترمربع تکثیر و پرورش داده می شوند که با ایجاد آن ۲۲ نفر مشغول به کار شدند.

معاون وزیر کار همچنین از کارخانه کاغذپرشیا در گمیشان دیدن کرد.

این کارخانه ۱۵۰ میلیارد ریال از منابع صندوق توسعه ملی تسهیلات دریافت کرده و به طور میانگین روزانه ۶۰ تن کاغذ مورد استفاده قرار می دهد.

حدود ۷۰ درصد از محصول این مجموعه در داخل به فروش می رسد و ۳۰ درصد دیگر صادر می شود.

طرح افزایش ۲۰ درصدی تولید با اشتغال زایی برای ۴۰ نفر و اعتبار ۵۰۰ میلیارد ریالی در این مجموعه آماده راه اندازی است/ایرنا