• تاریخ: 2015-09-11
  • شناسه خبر: 8012
  • 529 بازدید

وضعیت استان گلستان توسط رییس جمهوری بررسی شد

ارکین نیوز-هیأت وزیران در جلسه ای به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری به بررسی گزارش استاندار گلستان در خصوص «وضعیت استان و آخرین اقدامات انجام شده در زمینه طرح‌های مصوب سفر رییس جمهور» پرداخت. این ...

ارکین نیوز-هیأت وزیران در جلسه ای به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری به بررسی گزارش استاندار گلستان در خصوص «وضعیت استان و آخرین اقدامات انجام شده در زمینه طرح‌های مصوب سفر رییس جمهور» پرداخت.

این گزارش به اقدامات انجام شده در استان در زمینه‌های اقتصادی و زیربنایی پرداخته است. در زمینه تولیدی و اقتصادی، اقداماتی از قبیل طرح فولاد ۲ میلیون تنی، احداث تأسیسات زیربنایی مجتمع پرورش میگو، تجهیز و نوسازی اراضی، اجرای شبکه آبیاری و زهکشی اراضی، اجرای سامانه نوین آبیاری، احداث و مرمت جاده‌های دسترسی به مزارع، تبدیل اراضی شیب‌دار به باغات مثمر و اجرای عملیات آبخیزداری قابل ذکر است.

همچنین اقدامات زیربنایی صورت گرفته و در دست اجرا در این استان شامل بهسازی محورهای شاهرود به شمال، رامیان به شاهرود و آق قلا به گنبد، بزرگراه گرگان – مرز اینچه برون، احداث باند دوم مسیر کردکوی – بندر ترکمن و آق قلا، تکمیل پروژه‌های نیمه تمام فرودگاه بین‌المللی گرگان، افتتاح راه‌آهن بین‌المللی گرگان – اینچه برون، بازسازی خط آهن گرگان به قره‌تپه، احداث خط دوم راه‌آهن بندرگز به قره‌تپه، اجرای طرح ساماندهی سواحل در سال ۹۳، اجرای پروژه‌های استان مجازی و دولت الکترونیک، پارک علم و فناوری، ایجاد سامانه‌های اطلاعات توصیفی و مکانی، راه‌اندازی سامانه پایش است.

اصلاح تعرفه برق خانگی شهرستان سیروان از دیگر مصوبات روز چهارشنبه هیأت وزیران بود. بر اساس این مصوبه شهرستان سیروان، به مدت دو ماه از اول تیرماه تا پایان مردادماه به عنوان منطقه گرمسیر (۴) تعیین می‌شود.
هیات دولت

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست