• تاریخ: 2016-02-20
  • شناسه خبر: 15006
  • 361 بازدید

آیت ا..نورمفیدی:وحدت فقط مربوط به شیعه و سنی نیست بلکه اقوام هم باید وحدت داشته باشند

ارکین نیوز – به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان ،آیت الله نورمفیدی عصر امروزدر همایش حماسه حضور که به میزبانی شهرستان آق قلا برگزار شد گفت: همه مسلمانان باید یاوران خدا باش ...

ارکین نیوز – به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان ،آیت الله نورمفیدی عصر امروزدر همایش حماسه حضور که به میزبانی شهرستان آق قلا برگزار شد گفت: همه مسلمانان باید یاوران خدا باشند. یعنی علاوه بر وظایف فردی خود در راه تثبیت فرامین خدا هم قدم بردارند.
وی افزود: در آیات قرآن آمده است که مسلمانان با هم دعوا نکنند و درگیر نباشند. من اگر نماز بخوانم وظیفه خود را انجام داده ام اما جامعه هم وظایفی دارد که باید به آن عمل و مهمترین آن وحدت است. وحدت به همه جامعه مربوط است و اگر این کار را انجام دهیم انصار خدا می شویم.
آیت الله نورمفیدی بیان کرد: همه گوش به فرمان پیغمبر (ص) هستیم و هرچه در قرآن آمده باید به آن عمل کنیم. خداوند اراده کند همه مومن می شوند، همانطور که اراده کرد و آتش برای ابراهیم گلستان شد. پس خداوند نیازمند یاور نیست، پس چرا می گوید یاور خدا باشید؟
امام جمعه گرگان تصریح کرد: یاور خدا بودن یعنی کارهایی که همه در جامعه بایند انجام دهند و فقط به علما هم مربوط نمی شود. مصالح امت اسلامی اقتضاء می کند دست در دست هم باشیم. دشمنان دست در دست هم داده اند برای نابودی ما. پس چرا ما در مقابل آن ها دست در دست نگذاریم؟
نماینده ولی فقیه در استان گلستان، وحدت را مهمترین وظیفه مسلمانان در مقطع کنونی دانست و اظهار کرد: وحدت فقط مربوط به شیعه و سنی نیست بلکه اقوام هم باید وحدت داشته باشند. باید سعی کرد محیطی آرام و با وحدت ایجاد کرد زیرا محیط آرام نباشد رابطه انسان با خدا هم خدشه دار می شود.
نماینده ولی فقیه در استان گلستان با توصیه برای حضور حداکثر در انتخابات، گفت: حضور یکپارچه در انتخابات مهمترین اسلحه مقابل توطئه های دشمنان است. باید نشان دهیم همه با هم هستیم و به کوری چشم اسرائیل و دیگران پای کشور خود ایستاده ایم.
وی تصریح کرد: استان ما ضعف های زیادی دارد. نمایندگان باید دست در دست هم برای حل مشکلات استان تلاش کنند. ما در کشاورزی، صنعت و گردشگری مشکل داریم. ۱۲ سال است که دنبال بهبود وضعیت آشوراده هستم.
آیت الله نورمفیدی خاطرنشان کرد: امیدوارم مجلس آینده مجلس خوبی باشد. انشالله منطقه آزاد برای سوم به این مجلس برود و بدون اشکال تراشی تصویب شود. راه آهن ایران ترکمنستان هم چیز خوبی است و باید فعال شود.
وی چاه های نفت را هم ظرفیت دیگری برای اشتغال شهرستان دانست و بیان کرد: باید به مقدسات هم احترام کرد. خانم ها هم در مجلس آمده اند و تشکر می کنم که حضور دارند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست