• تاریخ: 2021-06-29
  • شناسه خبر: 31305
  • 381 بازدید

هوای گلستان هشت درجه خنک می‌شود

ارکین نیوز-مدیرکل هواشناسی گلستان گفت که با ورود سامانه پرفشار و انتقال هوای مرطوب از روز چهارشنبه، علاوه بر وزش باد شدید و بارندگی، دمای هوای استان تا حدود هشت درجه خنک‌ می‌شود. نوربخش داداشی روز دوشنبه در گفت و گو با خ ...

ارکین نیوز-مدیرکل هواشناسی گلستان گفت که با ورود سامانه پرفشار و انتقال هوای مرطوب از روز چهارشنبه، علاوه بر وزش باد شدید و بارندگی، دمای هوای استان تا حدود هشت درجه خنک‌ می‌شود.

نوربخش داداشی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این سامانه ناپایدار با افزایش ابر، کاهش نسبی دما به همراه رگبار و رعد و برق پراکنده، ورزش باد شدید و گرد و خاک همراه است.

وی به ساکنان مناطق کوهستانی و مسافران توصیه کرد: در مدت فعالیت سه روزه این سامانه از اسکان در حاشیه رودخانه و مسیل ها، صعود به ارتفاعات و چرای دام در مناطق مرتفع خودداری کنند.

وی بیان کرد:  این سامانه ناپایدار بارشی که در زمان فعالیتش امکان بارش ۲ تا ۱۰ میلی متری باران نیز وجود دارد، شامگاه جمعه از گلستان خارج می شود.

دیروز دوشنبه اینچه برون با ۴۴ درجه گرمترین و کلاله با ۲۴ درجه خنک ترین شهر گلستان بود.

استان گلستان با گستره افزون بر ۲۰ هزار کیلومتر مربع و برخورداری از هفت اقلیم آب و هوایی، ۲۸ مرکز باران سنجی برخط و ۱۴۰ مرکز ایستگاه هواشناسی دارد.