• تاریخ: 2018-05-09
  • شناسه خبر: 26076
  • 173 بازدید

هواشناسی برای گلستان سیلاب های ناگهانی محلی پیش بینی کرد

ارکین نیوز- مدیر کل هواشناسی گلستان از ورود سامانه بارشی به استان از عصر چهارشنبه (امروز) خبر داد و گفت: کاهش دما و احتمال بروز سیلاب های ناگهانی محلی از پیامدهای این وضعیت جوی بوده و مردم در روزهای آخر هفته از توقف در ح ...

ارکین نیوز- مدیر کل هواشناسی گلستان از ورود سامانه بارشی به استان از عصر چهارشنبه (امروز) خبر داد و گفت: کاهش دما و احتمال بروز سیلاب های ناگهانی محلی از پیامدهای این وضعیت جوی بوده و مردم در روزهای آخر هفته از توقف در حاشیه رودخانه ها و مناطق سیل خیز خود داری کنند.

نوربخش داداشی در اخطاریه ای که به دستگاههای مختلف استان و ایرنا نمابر شد، همچنین اظهار کرد: این سامانه هوایی تا اواسط هفته آینده در استان فعال بوده و کاهش دما به میزان ۱۰ تا ۱۲ درجه سلسیوس از پیامدهای آن خواهد بود.

به گفته وی؛ طی این مدت در ساعات بعداز ظهر و شب به ویژه در ارتفاعات استان افزایش ابر، رگبار، آذرخش (رعد و برق)، احتمال تگرگ و گاهی وزش باد شدید پیش بینی می شود.

وی گفت: همچنین به سبب وقوع بارش های رگباری همراه با آذرخش در این مدت احتمال روان آب و جاری شدن سیلاب های ناگهانی محلی به ویژه در ارتفاعات استان دور از انتظار نیست.

اکنون هوای گرگان مرکز استان گلستان ابری و دما ۳۱ درجه سلسیوس بالای صفر بوده و سرعت وزش باد ۱۱ کیلومتر بر ساعت از سمت غرب است/ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست