• تاریخ: 2018-09-23
  • شناسه خبر: 27076
  • 88 بازدید

همزمان با سراسر کشور زنگ مقاومت و پیروزی در مدارس گلستان به صدا درآمد

ارکین نیوز- زنگ بازگشایی مدارس و حماسه مقاومت و پیروزی همزمان با اول مهرماه و دومین روز از هفته دفاع مقدس در مدارس گلستان به صدا درآمد. به گزارش خبرنگار مهر، صبح یکشنبه، زنگ بازگشایی مدارس و حماسه مقاومت و پیروزی همزمان ...

ارکین نیوز- زنگ بازگشایی مدارس و حماسه مقاومت و پیروزی همزمان با اول مهرماه و دومین روز از هفته دفاع مقدس در مدارس گلستان به صدا درآمد.

به گزارش خبرنگار مهر، صبح یکشنبه، زنگ بازگشایی مدارس و حماسه مقاومت و پیروزی همزمان با اول مهر ماه و دومین روز از هفته دفاع دفاع مقدس در مدارس گلستان و به صورت متمرکز در مدرسه استثنایی «گلسار» گرگان با حضور استاندار گلستان، مدیر کل امور اجتماعی استانداری گلستان و تنی چند از مسئولان استانی و شهرستانی نواخته شد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان گلستان در این مراسم اظهار کرد: از امروز مدارس استان میزبان ۳۴۵ هزار و ۵۰۰ دانش آموز خواهد بود که ۱۴.۱۳ درصد آنان در مدارس غیردولتی تحصیل می‌کنند.

احسان گوهری‌ راد افزود: ۱۲ هزار کلاس درس در دو هزار و ۵۸۰ آموزشگاه برای دانش‌آموزان مهیا شده و حدود ۲۰ هزار نفر تربیت و تعلیم دانش‌آموزان را برعهده دارند.

وی ادامه داد: از این تعداد دو هزار و ۱۵۶ مدرسه دولتی و ۳۸۴ مدرسه غیردولتی است و در ۸۴۷ مدرسه مشکل مختلط بودن دانش‌آموزان را داریم‌.

گوهری راد تصریح کرد: سرانه فضای آموزشی در استان گلستان ۴.۹۲ مترمربع بوده اما این میزان در کشور ۵.۱۸ مترمربع است و ما تا میانگین کشوری همچنان فاصله داریم.

وی با بیان این که امسال آموزش و پرورش پویاتری را امسال خواهیم داشت، افزود: از مشارکت هر چه بیشتر دستگاه ها، پیشکسوتان و خانواده ها در نظام تعلیم و تربیت استقبال می کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان مهم ترین برنامه آموزش و پرورش استان در سال جدیدی را صرفه جویی بیان کرد و گفت: صرفه جویی در بخش های مختلف مانند آب، برق، گاز و استفاده بهینه از امکانات و فضا و تجهیزات در دستور کار این اداره کل است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست