• تاریخ: 2019-02-02
  • شناسه خبر: 28060
  • 205 بازدید

هفته پانزدهم کورس اسبدوانی زمستانه گنبد برگزار شد

ارکین نیوز-در هفته پانزدهم رقابت‌های کورس اسبدوانی زمستانه گنبد بعدازظهر جمعه ۶۲ راس اسب از نژادهای ترکمن و دوخون در هفت دور هزار، هزار و ۲۰۰ و هزار و ۵۵۰ متری در مجموعه سوارکاری این شهرستان با یکدیگر به رقابت پرداختند ک ...

ارکین نیوز-در هفته پانزدهم رقابت‌های کورس اسبدوانی زمستانه گنبد بعدازظهر جمعه ۶۲ راس اسب از نژادهای ترکمن و دوخون در هفت دور هزار، هزار و ۲۰۰ و هزار و ۵۵۰ متری در مجموعه سوارکاری این شهرستان با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان ۹۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های هفت گانه اهدا شد.

در دور اول اسب‌های ترکمن دو ساله در کلاس برنده به مسافت هزار و ۲۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که علی رجال با اسب سردار سخاوی زودتر از خط پایان گذشت و رامین قهرمانی با اسب گل یار جاهد و طاهر گوگ نژاد با اسب گدر سن سجادی به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت دور دوم میان اسب‌های تروبرد دو ساله در کلاس میدن به مسافت هزار متر بود که قربان محمد اودک با اسب راسپینا عنوان اول را به دست آورد و امین محمدی با اسب نوتلا و رامین قهرمانی با اسب پرنسس لاکی به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور سوم اسب‌های تروبرد سه ساله در هندیکپ کلاس دو به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که محمد خوجملی با اسب گلدن استیت موفق به کسب مقام اول شد و آرمین آق آتابای با اسب لاکی بویز و ستار مهرانی با اسب اکسل هج به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

رقابت در دور چهارم میان اسب‌های دوخون دو ساله در کلاس میدن به مسافت هزار و ۵۵۰ متر شکل گرفت که علی محمد غراوی با اسب مدن لای زودتر از خط پایان عبور کرد و مهران عطا با اسب توقای و آرمین آق آتابای با اسب نهیر به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور پنجم اسب‌های دوخون سه ساله در هندیکپ کلاس پنج به مسافت هزار و ۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که کمال صالح پور با اسب کروم نخستین نفر از خط پایان عبور کرد و آرمین آق آتابای با اسب گلسا و کمال دلیجه عطا با اسب ایلیا نفرات دوم و سوم از خط پایان گذشتند.

در دور ششم اسب‌های دوخون سه ساله در هندیکپ کلاس ۶ به مسافت هزار و ۲۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که عید محمد غراوی با اسب گل آی نور موفق به کسب مقام اول شد و بینیامین جرجانی با اسب اوکتای قرق و محمد خوجملی با اسب روجیک به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور هفتم و پایانی اسب‌های تروبرد سه ساله در کلاس میدن به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که ستار مهرانی با اسب دنسر هج موفق به کسب عنوان نخست شد و نادر صالح پور با اسب عقاب و رضا ایمری با اسب کرولا به ترتیب عنوان‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

ستار مهرانی و محمد خوجملی بهترین چابکسواران هفته

در پایان هفته پانزدهم رقابت‌های کورس اسبدوانی زمستانه گنبد، ستار مهرانی و محمد خوجملی هر کدام با کسب یک مقام نخست و یک مقام سوم بهترین چابکسواران هفته لقب گرفتند و عید محمد غراوی، کمال صالح پور، علی محمد غراوی، قربان محمد اودک و علی رجال هر کدام یک مقام نخست به دست آوردند.

لازم به ذکر است؛ هفته‌های شانزدهم و هفدهم رقابت‌های کورس اسبدوانی زمستانه گنبد، ۱۸ و ۱۹ بهمن در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار خواهد شد.

مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند./مهر

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست