• تاریخ: 2015-09-04
  • شناسه خبر: 7767
  • 2,601 بازدید

هفته قهرمانی مسابقات اسبدوانی کورس تابستانه کشور در بندر ترکمن برگزار شد

ارکین نیوز-خداوردی طعنه:در رقابتهای این هفته که در حضور جمع کثیری از تماشاگران مشتاق وعلاقمند به این رشته مفرح وپر هیجان برگزار شد ۵۵راس اسب از نژادهای((ترکمن/دوخون))در ۷دور ۱۰۰۰متر و۱۶۰۰متری بایکدیگر به رقابت تنگاتنگی پ ...

ارکین نیوز-خداوردی طعنه:در رقابتهای این هفته که در حضور جمع کثیری از تماشاگران مشتاق وعلاقمند به این رشته مفرح وپر هیجان برگزار شد ۵۵راس اسب از نژادهای((ترکمن/دوخون))در ۷دور ۱۰۰۰متر و۱۶۰۰متری بایکدیگر به رقابت تنگاتنگی پرداختنند .

در دور اول که اسبها در نژاد ترکمن ۲ساله از امتیاز ۸تا۱۶در مسافت ۱۰۰۰متر ،اسب تاگوربا زمان ۱/۰۷/۱۳با چابکسواری طاهر گوگ نژاد اول ،اسب گل بهار جاهد با مهران نوبخت دوم ، واسب ملک روشن با امان محمد قلرعطا سوم شد(( در این کورس اسب آی بک شرکت نکرد)) .

در دور دوم اسبهای ۲ساله دوخون مبتدی در مسافت ۱۰۰۰متر،اسب تورقوش بازمان۱/۰۲/۴۲باچابکسواری قربان محمد اودک قهرمان ،اسب آرزوی میلان با محمدرضاپقه نائب قهرمان و اسب نورشهاب با احمد پقه به عنوان سومی نائل گشت ((در این دور اسب هیستوریا شرکت نکرد)).

در کورس سوم از هفته قهرمانی اسبهای دوخون ۲سال از امتیاز ۲تا۶ در مسافت۱۰۰۰متر ،اسب گلشاه بازمان۱/۱/۳۸باسوارکاری کمال عطا ،اسب کاپیتان با عیدمحمدغراوی، واسب مایساگل باجواد آچاک عنوانهای اول تا سوم را بدست آوردند ((در این کورس اسبهای گلناز کیا ودنجر هورس شرکت نکردند)).

در دور چهارم اسبهای دوخون سن۲سال امتیاز ۸تا۱۴ در مسافت ۱۰۰۰متر،اسب کژال بازمان۱/۰۰/۵۱باسوارکاری قربان محمد اودک اول شد و اسبهای سودانور با احمد پقه و فرنازگل با کمال عطا به عناوین بعدی رسیدند.

در کورس پنجم از این رقابتها اسبها در نژاد دوخون سن۳تا۵سال از امتیاز ۲۴تا۳۰در مسافت ۱۶۰۰متر ، اسب صدرانا بازمان ۱/۳۸/۹۲باچابکسواری کمال عطا ،اسب کلودیاهورس با عبدالرحیم آرمیده ،واسب ریوسی با بنیامین جرجانی عنوانهای اول تا سوم را کسب کردند ((در این دور اسبهای آپوئل وهمایون شرکت نکردند)) .

در دور ششم اسبها در نژاد دوخون سن۳تا۶سال امتیاز ((هندیکاپ))در مسافت۱۶۰۰متر،اسب طوفانه بازمان ۱/۶۸/۲۷با چابکسواری آرمین آق آتابای قهرمان ،اسب ریمن با قربان محمد اودک نائب قهرمان واسب کمینه با محمد خوجملی عنوان سومی را به خود اختصاص داد((در این دور اسبهای بلک بوگاتی وبیگبال شرکت نکردند)) .

در دور هفتم وپایانی اسبها از نژاد ترکمن سن۳تا۴سال امتیاز مبتدی ونبرده در مسافت ۱۶۰۰متر،اسب شیر یاشار با زمان ۱/۵۶/۴۷با سوارکاری کمال عطا قهرمان و اسبهای ترکمن گزل با رسول خرمالی و سونا قیز با نورمحمد به عناوین بعدی دست یافتند.((در این دور اسب آون آلان شرکت نکرد)) .

((برندگان ۵پره ویژه مبلغ ۱۲۶۰۶۶۰۰۰تومان برای ۲۲۸نفر با۴۰امتیاز نفری ۵۵۳۰۰۰تومان)) ((برندگان ۳پره ویژه مبلغ ۳۰۵۳۷۰۰۰تومان برای۳۴۲نفر با ۲۴امتیاز نفری ۸۹۰۰۰تومان))((مسابقات اسبدوانی کورس کشور با پایان یافتن در شهرستان بندر ترکمن از هفته آینده در مجموعه سوارکاری شهرستان آق قلا برگزار خواهد شد))

  • مجید - 2015-09-05 در 8:24 ب.ظ

    محمدامین نیازی با وجودی که گلشاه دو هفته در بندر ترکمن ناکام مانده بود باز هم به شایعات اهمیت نداده اعتقاد قلبی به اراز قربان اونق داشت و با این اطمینان کاپ قهرمانی رابا گلشاه بدست اورد.وحالا هم دعا گوی مربی اش میباشد که بادیگر اسب هایش در اق قلا و گنبد مقام های بیشتری بدست بیاورد

    • خداوردی طعنه - 2015-09-06 در 5:27 ب.ظ

      امیدواریم که اسب گلشاه به روند پیروزیهای خود در آق قلا وگنبد ادامه دهد//با آرزوی موفقیت برای این اسب ومربی خوبش//

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست