• تاریخ: ۱۳۹۸-۰۸-۱۱
  • شناسه خبر: 29200
  • 61 بازدید

هفته نهم کورس اسبدوانی پاییزه آق قلا برگزار شد

ارکین نیوز-هفته نهم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه آق قلا با شرکت ۵۱ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد. به گزارش خبرنگار ارکین نیوز، در هفته نهم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه آق قلا بعدازظهر جمعه ۵۱ راس ا ...

3270775

ارکین نیوز-هفته نهم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه آق قلا با شرکت ۵۱ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ارکین نیوز، در هفته نهم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه آق قلا بعدازظهر جمعه ۵۱ راس اسب از نژادهای دوخون و تروبرد در ۶ دور هزار متری در مجموعه سوارکاری این شهرستان با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان ۱۱۸ میلیون و ۸۲۵ هزار تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶ گانه اهدا شد.

در دور اول اسب‌های تروبرد دو ساله در کلاس میدن به مسافت هزار متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که بنیامین ملایی با اسب بن آلپای زودتر از خط پایان گذشت و کمال دلیجه عطا با اسب بنفیت و محمد خوجملی با اسب همای قوش به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت دور دوم میان اسب‌های دوخون دو ساله در کلاس میدن به مسافت هزار متر بود که کمال دلیجه عطا با اسب کابوی عنوان اول را به دست آورد و قربان محمد اودک با اسب کالیستا و عبدالحلیم قبادی با اسب شاه بلوط به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور سوم اسب‌های دوخون دو ساله در کلاس میدن به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که کمال دلیجه عطا با اسب بیوتی کالکشن موفق به کسب مقام اول شد و محمدامین توماج با اسب رویال سیتی و پیمان قلرعطا با اسب شولک به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

رقابت در دور چهارم میان اسب‌های تروبرد سه ساله در کلاس ۶ به مسافت هزار متر شکل گرفت که قربان محمد اودک با اسب مگنوم زودتر از خط پایان عبور کرد و پیمان قلرعطا با اسب سانچی و آرمین آق آتابای با اسب سردش به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور پنجم اسب‌های دوخون دو ساله در کلاس برنده به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که محمدامین توماج با اسب آل بیوتی نخستین نفر از خط پایان عبور کرد و کمال صالح پور با اسب آلان و آرمین آق آتابای با اسب ویهان بابا نفرات دوم و سوم از خط پایان گذشتند.

در دور ششم و پایانی اسب‌های تروبرد سه ساله در هندیکپ کلاس سه به مسافت هزار متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که جواد آچاک با اسب واویلا موفق به کسب عنوان نخست شد و امیر مختومی با اسب دیانا و عبدالحلیم قبادی با اسب ایادی به ترتیب دوم و سوم شدند.

کمال دلیجه عطا بهترین چابکسوار هفته

در پایان هفته نهم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه آق قلا، کمال دلیجه عطا با کسب دو مقام نخست و یک مقام دوم بهترین چابکسوار هفته لقب گرفت، قربان محمد اودک و محمدامین توماج هر کدام یک مقام نخست و یک مقام دوم کسب کرد و جواد آچاک و بنیامین ملایی هر کدام یک مقام نخست به دست آوردند.

لازم به ذکر است؛ هفته دهم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه آق قلا جمعه ۱۷ آبان در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار خواهد شد.

مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند/ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست

کد امنیتی *