• تاریخ: 2018-11-30
  • شناسه خبر: 27465
  • 139 بازدید

هفته نخست کورس اسبدوانی پاییزه گنبد برگزار شد

ارکین نیوز- هفته نخست رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبد با شرکت ۶۱ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد. در هفته نخست رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبد بعدازظهر پنجشنبه ۶۱ راس اسب از نژادهای ترکمن، دوخون ...

ارکین نیوز- هفته نخست رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبد با شرکت ۶۱ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

در هفته نخست رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبد بعدازظهر پنجشنبه ۶۱ راس اسب از نژادهای ترکمن، دوخون و تروبرد در هفت دور هزار متری در مجموعه سوارکاری این شهرستان با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان ۱۱۶ میلیون تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های هفت گانه اهدا شد.

در دور اول اسب‌های ترکمن سه ساله در کلاس یک و دو به مسافت هزار متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که رامین قهرمانی با اسب غنچ اسن زودتر از خط پایان گذشت و یوسف دهش با اسب گز باشی و امین محمدی با اسب آرگام مهر به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت دور دوم میان اسب‌های دوخون دو ساله در کلاس میدن به مسافت هزار متر بود که عیدمحمد غراوی با اسب شامپیون گزل عنوان اول را به دست آورد و کمال دلیجه عطا با اسب پرنیان و رامین آق آتابای با اسب په په به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور سوم اسب‌های دوخون دو ساله در کلاس برنده‌ها به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با اسب تام لیدی موفق به کسب مقام اول شد و عبدالحلیم قبادی با اسب گل گندم و امیر مختومی با اسب ناز قورام به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

رقابت در دور چهارم میان اسب‌های تروبرد سه ساله در کلاس یک به مسافت هزار متر شکل گرفت که نادر صالح پور با اسب سریک زودتر از خط پایان عبور کرد و عبدالرحیم آرمیده با اسب نو برس نولس و نورمحمد فیض الله با اسب هیمالیا به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور پنجم اسب‌های دوخون سه ساله در هندیکپ کلاس سه به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که کمال دلیجه عطا با اسب کایزن نخستین نفر از خط پایان عبور کرد و امین محمدی با اسب ماه مارال و رامین قهرمانی با اسب زیبای گنبد نفرات دوم و سوم از خط پایان گذشتند.

در دور ششم اسب‌های تروبرد سه ساله در هندیکپ کلاس چهار به مسافت هزار متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که یاسر جرجانی با اسب فانتستیک موفق به کسب مقام اول شد و رامین قهرمانی با اسب المنار و محمد خوجملی با اسب لرد اسفینکس به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور هفتم و پایانی اسب‌های دوخون دو ساله در کلاس میدن به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که قربان محمد اودک با اسب ایل آی (۲) عنوان نخست را کسب کرد و آرمین آق آتابای با اسب یاد ثریا و نورمحمد بهادر با اسب صر صر به ترتیب مقام های دوم و سوم را به دست آوردند.

رامین قهرمانی بهترین چابکسوار هفته

در پایان هفته نخست رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبد، رامین قهرمانی با کسب یک مقام نخست، یک مقام دوم و یک مقام سوم بهترین چابکسوار هفته لقب گرفت، کمال دلیجه عطا یک مقام نخست و یک مقام دوم کسب کرد و عیدمحمد غراوی، آق اویلی بشگرد، نادر صالح پور، یاسر جرجانی و قربان محمد اودک هر کدام یک مقام نخست به دست آوردند.

لازم به ذکر است؛ هفته هشتم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه آق قلا، جمعه ۹ آذر در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار خواهد شد.

مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند/مهر

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست