• تاریخ: 2019-04-20
  • شناسه خبر: 28478
  • 293 بازدید

هفته دوم کورس اسبدوانی بهاره گنبد برگزار شد

ارکین نیوز-رئیس هیئت سوارکاری گنبد کاووس گفت: هفته دوم رقابت‌های کورس اسبدوانی بهاره گنبد با شرکت ۶۸ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد. قزلجه اظهار کرد: در هفته دوم رقابت‌های کورس اسبدوانی بهاره گنبد بعداز ...

ارکین نیوز-رئیس هیئت سوارکاری گنبد کاووس گفت: هفته دوم رقابت‌های کورس اسبدوانی بهاره گنبد با شرکت ۶۸ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

قزلجه اظهار کرد: در هفته دوم رقابت‌های کورس اسبدوانی بهاره گنبد بعدازظهر جمعه ۶۸ راس اسب از نژادهای ترکمن، دوخون و تروبرد در هفت دور هزار متری در مجموعه سوارکاری این شهرستان با یکدیگر به رقابت پرداختند.

وی افزود: جوایز این هفته از مسابقات ۸۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است که به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های هفت گانه اهدا خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، در دور اول اسب‌های ترکمن سه ساله در کلاس میدن به مسافت هزار متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که طاهر گوگ نژاد با اسب آتلار زودتر از خط پایان گذشت و نورمحمد بهادر با اسب آیلا صوفیان و ستار مهرانی با اسب آلتین شاهوار به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت دور دوم میان اسب‌های دوخون سه ساله در کلاس میدن به مسافت هزار متر بود که ستار مهرانی با اسب آدر عنوان اول را به دست آورد و آرمین آق آتابای با اسب آی تیک و قربان محمد اودک با اسب ماه تی تی نظرخانی به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور سوم اسب‌های دوخون سه ساله در کلاس میدن به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که پیمان قلرعطا با اسب اکو شیک موفق به کسب مقام اول شد و قربان محمد اودک با اسب آی نور مهرانی و آرمین آق آتابای با اسب ام پایرکو به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

رقابت در دور چهارم میان اسب‌های دوخون سه ساله در هندیکپ کلاس پنج به مسافت هزار متر شکل گرفت که آق اویلی بشگرد با اسب آریس گلد زودتر از خط پایان عبور کرد و ستار مهرانی با اسب کارولین و جواد آچاک با اسب آسنا خانم به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور پنجم اسب‌های دوخون چهار ساله در کلاس یک به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که پیمان قلرعطا با اسب بای بای نخستین نفر از خط پایان عبور کرد و آرمین آق آتابای با اسب آلتون سا و ستار مهرانی با اسب ویوا بوی نفرات دوم و سوم از خط پایان گذشتند.

در دور ششم اسب‌های تروبرد سه ساله در هندیکپ کلاس پنج به مسافت هزار متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که آق اویلی بشگرد با اسب لاکسیدا موفق به کسب مقام اول شد و ستار مهرانی با اسب آلگرو و عیدمحمد غراوی با اسب توی استوری به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور هفتم و پایانی اسب‌های تروبرد سه ساله در کلاس میدن به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با اسب پتیو رز موفق به کسب عنوان نخست شد و آرمین آق آتابای با اسب بلو دد و نورمحمد فیضی با اسب ماهان به ترتیب عنوان‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

آق اویلی بشگرد بهترین چابکسوار هفته

در پایان هفته دوم رقابت‌های کورس اسبدوانی بهاره گنبد، آق اویلی بشگرد با کسب سه مقام نخست بهترین چابکسوار هفته لقب گرفت، پیمان قلرعطا دو مقام نخست کسب کرد، ستار مهرانی موفق به کسب یک مقام نخست، دو مقام دوم و دو مقام سوم شد و طاهر گوگ نژاد یک مقام نخست به دست آورد.

لازم به ذکر است؛ هفته‌های سوم و چهارم رقابت‌های کورس اسبدوانی بهاره گنبد پنجم و ششم اردیبهشت در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار خواهد شد.

مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبد کاووس، آق قلا و بندر ترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند/مهر

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست