• تاریخ: 2021-01-29
  • شناسه خبر: 30722
  • 81 بازدید

هفته دهم مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس پایان یافت

ارکین نیوز-روز دوم و پایانی هفته دهم مسابقات کورس اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس با شرکت ۵۵ راس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در هفت دور به مسافت هزار، هزار و ۲۰۰، هزار و ۴۵۰ متر و هزار و ۶۰۰ متر عصر امروز جمعه بدون ح ...

ارکین نیوز-روز دوم و پایانی هفته دهم مسابقات کورس اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس با شرکت ۵۵ راس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در هفت دور به مسافت هزار، هزار و ۲۰۰، هزار و ۴۵۰ متر و هزار و ۶۰۰ متر عصر امروز جمعه بدون حضور تماشاگر در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هیات سوارکاری گنبدکاووس، در دور اول روز دوم و پایانی هفته دهم مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس، اسب‌های سه ساله نژاد ترکمن (maiden) به مسافت هزار متر با هم به رقابت پرداختند که اسب “یلدیز قوش”، زودتر از دیگر اسب‌ها از خط پایان عبور کرد و اول شد و اسب‌های “پرواز مهرانی” و “اردلان امید” به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور دوم که به مسافت هزار متر ویژه اسب‌های بیش از چهار سال نژاد دوخون (maiden) برگزار شد، اسب “فول استرایک” اول شد و اسب‌های “ژالین ناز” و “لیدی استرایکر” به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت در دور سوم میان اسب‌های سه سال نژاد تروبرد (maiden) و به مسافت هزار متر برگزار شد که در پایان اسب “بلاتو” با پیشی گرفتن از دیگر رقبا اول شد و اسب‌های “بن آمور” و “اس اچ بوسفال” به ترتیب مقام دوم و سوم را کسب کردند.

در دور چهارم روز دوم و پایانی هفته دهم مسابقات سوارکاری گنبدکاووس که به مسافت هزار و ۲۰۰ متر و ویژه اسب‌های بیش از چهار سال نژاد تروبرد کلاس ۶ برگزار شد، اسب “راکت من” سریع‌تر از خط پایان گذشت و در جایگاه نخست قرار گرفت و اسب‌های “دستینی” و “سانچی” به ترتیب مقام‌ دوم و سوم را از آن خود کردند.

در دور پنجم مسابقات نیز اسب‌های بیش از سه سال نژاد دوخون کلاس ۲ به مسافت هزار و ۴۵۰ متر با هم به رقابت پرداختند که اسب “تاوا نورا” اول شد و اسب‌های “لندی” و “امپراطور گری” به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور ششم این مسابقات نیز که با رقابت اسب‌های نژاد دوخون بیش از سه سال کلاس پنج به مسافت هزار و ۴۵۰ متر برگزار شد، اسب “رویال سروین” به مقام قهرمانی رسید و اسب‌های “حکیم” و “شاهان بندر” به ترتیب به مقام دوم و سوم رسیدند.

در دور هفتم و پایانی روز دوم مسابقات هفته دهم اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس نیز اسب‌های بیش از چهار سال نژاد ترکمن کلاس یک به مسافت هزار و ۶۰۰ متر با هم به رقابت پرداختند که اسب “آتلار” زودتر از بقیه به خط پایان رسید و اول شد و اسب‌های “یلکین امید” و “سان استار” به ترتیب دوم و سوم شدند.

برگزار کنندگان روز دوم و پایانی هفته دهم مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس، یک میلیارد و ۷۰۹ میلیون ریال جایزه نقدی به مالکان، مربیان و چابکسواران اسب‌های برتر پرداخت کردند.