• تاریخ: 2018-06-29
  • شناسه خبر: 26560
  • 260 بازدید

هفته اول کورس تابستانه بندرترکمن برگزار شد

ارکین نیوز-هفته اول رقابت های اسبدوانی کورس تابستانه بندرترکمن واقع در غرب استان گلستان عصر پنجشنبه با شرکت ۶۴ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد. یوسف قزل رییس هیات سوارکاری بندرترکمن به خبرنگار ایرنا گفت: ...

ارکین نیوز-هفته اول رقابت های اسبدوانی کورس تابستانه بندرترکمن واقع در غرب استان گلستان عصر پنجشنبه با شرکت ۶۴ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

یوسف قزل رییس هیات سوارکاری بندرترکمن به خبرنگار ایرنا گفت: در این کورس اسب هایی از نژادهای ترکمن و دوخون در شش دور هزار متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان ۷۲۶ میلیون و ۲۵۰ هزار ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب های اول تا سوم کورس های شش گانه اهدا شد.
به گزارش ایرنا در دور اول اسب های ترکمن دو ساله با امتیاز مبتدی با یکدیگر به رقابت پرداختند که اسب گل یار جاهد با سوارکاری رامین قهرمانی زودتر از سایرین از خط پایان گذشت و بنیامین جرجانی با تکین ۲ و موسی محمدی با یکران دشت ناز به ترتیب دوم و سوم شدند.
رقابت دور دوم میان اسب های دوخون دو ساله با امتیاز مبتدی بود که آرمین آق آتابای با اسب لیدو عنوان اول را به دست آورد، یاسر جرجانی با اسب داز ملیسا و پیمان قلر عطا با آی گل به ترتیب مقام های دوم و سوم را کسب کردند.
در دور سوم اسب های دوخون سه و چهار ساله و ۸تا ۱۰ امتیازی با یکدیگر رقابت کردند که ستار مهرانی با اسب کارا دل به کسب مقام اول نائل شد و ابوطالب چاریزاده با اسب لیدی ناز و مهران عطا با اسب گل یوکابد به ترتیب مقام های دوم و سوم را به دست آوردند.
رقابت در دور چهارم میان اسب های دوخون سه تا چهار ساله و ۲تا ۶ امتیازی شکل گرفت که نورمحمد بهادر با اسب کینگ ولف زودتر از سایرین از خط پایان عبور کرد و کمال دالیجه عطا با اسب سرگل ۲ و بنیامین جرجانی با ماریل به ترتیب دوم و سوم شدند.
در دور پنجم اسب های دوخون سه و چهار ساله و ۲۴تا ۳۴ امتیازی با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با اسب دراگل نخستین نفر بود که از خط پایان عبور کرد و آرمین آق آتابای با اسب دمبرمز و رامین قهرمانی با سای چلنج نفرات دوم و سوم بودند.
اسب های دوخون سه و چهار ساله و با امتیاز مبتدی برگزار کننده رقابت دور ششم کورس بندرترکمن بودند که مبین آسایش با اسب ملوان مقام اول را کسب کرد و آرمین آق آتابای با اسب مامبو و ابوطالب چاریزاده با اسب اسپید گل به ترتیب عنوان های دوم و سوم را به دست آوردند.
هفته دوم مسابقات کورس اسب دوانی تابستانه بندرترکمن جمعه ۸ تیرماه در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار می شود.
به گزارش ایرنا در ابتدای این مسابقات و بمناسبت هفته قوه قضاییه در مراسمی از قضات شهرستان قدر دانی شد، همچنین بمناسبت فوت یکی از پیشکسوتان حوزه سوارکاری مراسم ختم قرآن و گل افشانی نیز در مجموعه سوارکاری بندرترکمن برگزار شد.
صاحبان تعداد ده راس اسب از حضور در میدان مسابقه انصراف دادند.
مسابقات کورس اسب دوانی در استان گلستان هر ساله در گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می شود و علاقه مندان بسیاری را به مجموعه های سوارکاری این سه شهرستان می کشاند.
بندر ترکمن با ۸۰ هزار نفر جمعیت در غرب استان واقع است.
مسابقات تابستانه بندرترکمن با وجود کمبودهایی برای حضور تماشاچیان، مربیان، مالکین و چابکسواران برگزار می شود، میدان سوار کاری این شهرستان بیش از ۴۰ سال قدمت دارد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست