• تاریخ: 2021-05-02
  • شناسه خبر: 31168
  • 90 بازدید

هشدار وقوع سیلاب در گلستان/کاهش ۱۸ درجه‌ای دمای هوا

ارکین نیوز-مدیرکل هواشناسی استان گلستان گفت: با نفوذ سامانه ناپایدار از امشب به استان گلستان دمای هوا بین ۱۵ تا ۱۸ درجه کاهش یافته و احتمال آبگرفتگی و احتمال سیلاب ناگهانی در نواحی مستعد و اختلال در تردد جاده های کوهستان ...

ارکین نیوز-مدیرکل هواشناسی استان گلستان گفت: با نفوذ سامانه ناپایدار از امشب به استان گلستان دمای هوا بین ۱۵ تا ۱۸ درجه کاهش یافته و احتمال آبگرفتگی و احتمال سیلاب ناگهانی در نواحی مستعد و اختلال در تردد جاده های کوهستانی وجود دارد.

نوربخش داداشی عصر امروز در نشست هماهنگی اعضای کمیته بحران استان گلستان اظهارداشت: با نفوذ امواج سامانه ناپایدار از امشب، احتمال وقوع بارش‌های رگباری و رعد و برق به خصوص در نواحی کوهپایه ای و کوهستانی استان و آبگرفتگی و احتمال سیلاب ناگهانی در نواحی مستعد و اختلال در تردد جاده های کوهستانی وجود دارد.

وی گفت: بر اساس هشدار نارنجی صادر شده، وقوع بارش‌های پیش‌رو آغاز بارش‌های رگباری دراستان باشد.

مدیرکل هواشناسی استان گلستان گفت: با ورود سامانه بارشی ابتدا بارش‌ها به صورت ملایم و پراکنده است اما وقوع بارش‌های رگباری قابل توجه در عصر روز یکشنبه و بامداد دوشنبه است که همراه با کاهش دمای ۱۵ تا ۱۸ درجه ای دمای هوا بارش‌ها در نواحی غربی، جنوبی و کوهپایه های میانی استان است.

قادری مدیر کل مدیریت بحران استان گلستان هم گفت: با توجه به شرایط بارش‌های رگباری نقطه‌ای در استان، لازم است فرمانداران شهرستان‌های درگیر شرایط جوی، تجهیزات مورد نیاز را از هم‌اکنون در نواحی کوهپایه‌ای و کوهستانی استان با همکاری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای مستقر کنند.

وی تاکید کرد: بازگشایی دهانه پل‌های مسیر حرکت سیلاب‌های احتمالی و اطلاع‌رسانی به دهیاران و بخشداران مناطق وقوع بارش‌های رگباری برای اعلام به اهالی مستقر در این مناطق نیز برای حفاظت از جان و مال مردم لازم و ضروری است.

مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه‌ای گلستان هم از وقوع رگبار ورعد وبرق شدید و احتمال تگرگ در استان واحتمال سیلاب های ناگهانی در نواحی کوهستانی براساس پیش بینی هواشناسی استان خبر داد.

حسین دهقان گفت: براساس هشدار هواشناسی، شرکت آب منطقه‌ای گلستان از هم استانی‌ها تقاضا دارد در حاشیه رودخانه‌های دائمی و فصلی استان توقف نکنند و از نزدیک شدن به رودخانه‌ها، مسیل‌ها و مخازن سدها و تأسیسات آبی خودداری کنند/تسنیم