• تاریخ: 2019-05-14
  • شناسه خبر: 28537
  • 186 بازدید

هجوم و طغیان ملخ در آق قلا صحت ندارد/اتمام پاکسازی تا پایان ماه

ارکین نیوز-مدیر جهاد کشاورزی آق قلا گفت: هجوم و طغیان ملخ در مراتع و مزارع آق قلا صحت ندارد و تا پایان ماه مراحل پاکسازی به اتمام می رسد. علی اکبر عرب احمدی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: تا اواسط فروردین ماه هیچ گون ...

ارکین نیوز-مدیر جهاد کشاورزی آق قلا گفت: هجوم و طغیان ملخ در مراتع و مزارع آق قلا صحت ندارد و تا پایان ماه مراحل پاکسازی به اتمام می رسد.

علی اکبر عرب احمدی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: تا اواسط فروردین ماه هیچ گونه ملخ در مراتع و مزارع آق قلا وجود نداشت.

وی با اشاره به اینکه هیچ گونه هجوم و طغیان ملخ نداشتیم، افزود: هم اکنون هم ملخ ها تا پنج کیلومتری مزارع کشاورزی هم نرسیده اند.

مدیر جهاد کشاورزی آق قلا ادامه داد: تاکنون در ۶۰۰ هکتار از مراتع شهرستان با دو اکیپ سمپاشی انجام شده است.

وی با بیان اینکه پیش بینی ما این است ۵۰۰ هکتار دیگر نیاز به سمپاشی دارد، یادآور شد: سال گذشته دو هزار و ۷۰۰ هکتار از اراضی آق قلا برای مبارزه با ملخ ها سمپاشی شد و هجوم و طغیان ملخ ها در سالجاری صحت ندارد.

عرب احمدی با اشاره به اینکه هم اکنون در مرحله پاکسازی منطقه هستیم و تا ۱۰ روز آینده عملیات سمپاشی مرحله آخر (پاکسازی) به پایان می رسد، تصریح کرد: بارندگی و رطوبت در کانون های موجود، سمپاشی های سال گذشته در کل منطقه و آغاز سمپاشی به موقع در سالجاری باعث شد امسال جمعیت ملخ در آق قلا نسبت به سال های گذشته پایین تر باشد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست