• تاریخ: 2021-02-17
  • شناسه خبر: 30892
  • 28 بازدید

نماینده ولی فقیه در استان :مشکلات کشاورزان گلستان باید ریشه‌ای برطرف شود

ارکین نیوز-نماینده ولی فقیه در گلستان گفت: روستاییان ما گلایه زیادی از وزارت کشاورزی دارند و انتظار ما این است که وزارت جهاد کشاورزی به حل مشکلات به صورت ریشه‌ای اقدام و رسیدگی کنند. به گزارش دفتر نماینده ولی فقیه در گلس ...

ارکین نیوز-نماینده ولی فقیه در گلستان گفت: روستاییان ما گلایه زیادی از وزارت کشاورزی دارند و انتظار ما این است که وزارت جهاد کشاورزی به حل مشکلات به صورت ریشه‌ای اقدام و رسیدگی کنند.

به گزارش دفتر نماینده ولی فقیه در گلستان، آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی در دیدار با جمعی از معاونان و مدیران وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: باید در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر ضوابطی در نظر گرفته شود که روستایی که فاقد درآمد مکفی است به صورت رایگان بیمه شوند و از سویی کشاورزانی که درآمدهای بالایی داشتند حق بیمه را کامل بپردازند.

وی بابیان اینکه نباید شرایطی ایجاد شود که مردم روستا هر اتفاقی را در روستا از دولت انتظار داشته باشند، متذکر شد: همه اهالی روستاها در گذشته مولد بودند و این روحیه تولیدگری یک امر مبارکی بود که در روستاها دیده می‌شد.

نماینده ولی فقیه در استان اظهار داشت: یکی از کارهای اساسی که وزارت جهاد کشاورزی باید انجام بدهد این است که شرایطی فراهم شود که روستائیان به روحیه تولیدگری بازگردند ولی امروز متاسفانه گاهی شاهد آن هستیم که حتی روستائیان برای تهیه نان به شهرها می‌آیند. در گذشته جمعیت روستایی بیش از ۶۰ درصد بود ولی امروز به ۴۵ درصد رسیده و این یک نقص اساسی است.

وی افزود: روستاییان ما گلایه زیادی از وزارت کشاورزی دارند و انتظار ما این است که وزارت جهاد کشاورزی به حل مشکلات به صورت ریشه‌ای اقدام و رسیدگی کنند.
آیت‌الله نورمفیدی افزود: یکی از کارهای اساسی که دولت پیگیری کرد بحث زهکشی است که منجر به رونق اقتصادی شده است و درآمد کشاورزان افزایش یافته است.

وی بابیان اینکه زهکشی اراضی مشکلات سیل را کاهش داده است، افزود: تفکر توسعه‌ای باید در جامعه گسترش پیدا کند و برای جامعه ما به فرهنگ تبدیل کنند.