• تاریخ: 2019-10-20
  • شناسه خبر: 29188
  • 207 بازدید

نفوذ سامانه بارشی جدید به گلستان/کاهش ۸ تا ۱۰ درجه‌ای دمای هوا

ارکین نیوز-مدیر کل هواشناسی گلستان از نفوذ سامانه جوی جدید به استان خبر داد. نوربخش داداشی مدیرکل هواشناسی گلستان در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان، گفت: پیرو اطلاعیه شماره ۲۵ از امروز ...

ارکین نیوز-مدیر کل هواشناسی گلستان از نفوذ سامانه جوی جدید به استان خبر داد.

نوربخش داداشی مدیرکل هواشناسی گلستان در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان، گفت: پیرو اطلاعیه شماره ۲۵ از امروز یکشنبه تا اواخر وقت روز سه شنبه با نفوذ سامانه بارشی جدید، افزایش ابر، رگبار باران و رعدوبرق، کاهش محسوس ۸ تا ۱۰ درجه‌ای دما، گاهی وزش نسبتا شدید باد و مواج شدن دریا مورد پیش بینی می‌شود.

او افزود:زمان شروع فعالیت سامانه جدید بعدازظهر امروز یکشنبه خواهد بود و نوع مخاطره رگبار باران، رعدوبرق، وزش نسبتا” شدید باد و کاهش محسوس دما است.

بر این اساس منطقه اثر این سامانه در برخی مناطق استان بویژه نواحی غربی و کوهپایه‌ای و زمان پایان فعالیت آن نیز اواخر وقت سه شنبه است.

به گفته نوربخش داداشی، آبگرفتگی برخی معابر عمومی و همچنین رگبار‌های شدید محلی و نقطه‌ای در مناطق مرتفع، مه آلود شدن جاده‌های کوهستانی استان و مواج شدن دریا دراین مدت از آثار فعالیت این سامانه جوی خواهد بود.

توصیه می‌شود در این مدت مردم از استقرار در حاشیه و حریم رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری و در تردد جاده‌ای به ویژه در جاده‌های کوهستانی و مرتفع احتیاط کنند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست