• تاریخ: 2018-07-27
  • شناسه خبر: 26744
  • 250 بازدید

نفرات برترمسابقات کشتی سنتی گورش گلستان به مسابقات جهانی قرقیزستان اعزام می شوند

ارکین نیوز-تانی کاظمی پور:مسابقات کشتی سنتی گورش انتخابی تیم ملی در سالن المپیک گنبدکاووس برگزار و با معرفی نفرات برتر اوزان مختلف به کار خود پایان داد. به گزارش ارکین نیوز ، رییس انجمن کشتی سنتی گورش کشور در جمع خبرنگار ...

ارکین نیوز-تانی کاظمی پور:مسابقات کشتی سنتی گورش انتخابی تیم ملی در سالن المپیک گنبدکاووس برگزار و با معرفی نفرات برتر اوزان مختلف به کار خود پایان داد.

به گزارش ارکین نیوز ، رییس انجمن کشتی سنتی گورش کشور در جمع خبرنگاران با بیان مطلب فوق گفت:در این دوره از مسابقات ۱۲ تیم از ۱۱ استان با یکدیگر رقابت کردند که در وزن ۶۲ کیلوگرم بهاالدین بگچه پور از گلستان قهرمان و قاسم نوروزی از خراسان شمالی و عباس عموپور از گیلان به عناوین بعدی دست یافتند.

سیاوش بیاتی افزود:در وزن ۸۲ کیلوگرم، هادی سلیمی از سمنان عنوان نخست را کسب کرد و میکائیل دازی از گلستان و مصطفی پرویزی از خراسان شمالی به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

وی خاطر نشان کرد: در وزن آزاد هم علی میرابی از گلستان بر سکوی نخست ایستاد و عبدالله ایری از گلستان و دانا رضازاده از مازندران به ترتیب دوم و سوم شدند.

رییس انجمن کشتی سنتی گورش کشور از راه اندازی دفتر مرکزی این انجمن در روز عید سعید قربان در گنبدکاووس خبر داد و گفت: این اقدام با توجه به جمعیت قابل توجه ترکمن ها در استان گلستان و علاقمندی بیشتر آنان به این رشته ورزشی صورت می گیرد.

در مسابقات کشتی سنتی گورش انتخابی تیم ملی در گنبد استانهای گلستان، گیلان، مازندران، همدان، مرکزی، خراسان های شمالی، رضوی و جنوبی، چهارمحال بختیاری، اصفهان و مرکزی حضور داشتند.

شایان ذکر است نفرات برتر اوزان مختلف شهریور ماه سال جاری به مسابقات جهانی قرقیزستان اعزام خواهند شد.
2844953
این مسابقات با حضور سیاوش بیاتی رییس انجمن گورش کشور ، قره جه طیار نماینده مردم گنبد در مجلس شورای اسلامی،کریمی فرماندار گنبدکاووس و دیگر پیشکسوتان و مردم خونگرم و ورزشدوست استان گلستان و گنبد کاوس برگزار شد.

گورش کشتی سنتی قوم ترکمن است که در روستاها و شهرها به صورت بومی و محلی بیشتر در مراسم و جشن ها ی عروسی برگزار می شود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست